Suomalainen talouskasvu ei riitä. Grlillillihan hinta on noussut 2% Tarha Halosen vaalikaudella. vaadimme halvempaa grillilihaa ja parempaa ulko- ja kauppapolitiikkaa Sauli Niinistön johdolla seuraavaksi kuusivuotiskaudeksi.
Eläkepommi räjähtää käsiin.
Sauli presidentiksi ja Kokoomus suurimmaksi puolueeksi 2007 eduskuntavaaleissa.
Tämä kuitenkin on totuus. Hyvinvointia ei tehdä lupauksilla vaan ehkä joskus kipeilläkin päätöksillä.
Eläkepommi räjähtää käsiin.
Sauli presidentiksi ja Kokoomus suurimmaksi puolueeksi 2007 eduskuntavaaleissa.
Tämä kuitenkin on totuus. Hyvinvointia ei tehdä lupauksilla vaan ehkä joskus kipeilläkin päätöksillä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
työpaikat kiinaan kuten saulin tukijat tekevät eli suuri raha
Suomalaiset yritysjohtajat ovat isänmaallisia kansalaisia. Kukaan heistä ei ole pakosta viemässä Suomalaista työtä ja toimeentuloa ulkomaille.
Halpahintainen bulkkiteollisuus ei Suomessa kannata. Muut nälkäisemmät kansakunnat tottakai voivat sen tehdä halvemmalla.
Turvautumalla vahvaan osaamiseen, oikeiden painopisteiden valintaan Sauli Presidenttinä voi hiljaisella vaikutusvallallaan realistisesti kantaa Suomen parempaan tulevaisuuteen.
¨
Suomi on hieno maa. Yksilöstä tietysi on kiinni menestymisen laita. Kuitenkaan kaikki eivät voi olla Nokian pääjohtajia, mutta olkaamme ylpeitä siitä mitä olemme saavuttaneet ja tulemme saavuttamaan tulevaisuudessa enemmän Saulin johdolla.
Alakoulumatematiikalla laskettuna saamme numerolla 9 kolme kertaa niin paljon kuin numerolla 3.
Meille loisille on taattava olutrahat, vaikkei työnteko paljon hontsita.
On mukavaa kun kaikilla on kivaa, eikä tarvitse huolehtia huomisesta.
Halonen osaa presidentin tehtävät. Demokratiassa voi kyllä äänestää sisäpolitiikan taitajaakin, jolla ei ole ulkopoliittista kokemusta presidentiksi.
Näin on. Pelkkä vitsi koko 9.