Niinisöstäkö pressa

Saadaan lakkoilla oikein urakalla, että työpaikat säilyisi suomessa ja työläisten asiat olisi niinkuin pitääkin.
Raukka suututti sak:oonkin, ei se ole järkevää politikkaa!

Numero 9 on parasta meille!
3127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

presidentin täytyy olla myös näiden järjestöjen "yläpuolella" ja puolueeton. Nykyinen presidentti ei sitä ole pystynyt tekemään. Kumpi leiri sinusta on "taas" aloittanut vastakkainasettelun.

Äänestä

Siksi 9.

Äänestä

SAK sotkeutuu nyt politiikkaan, mitä sen ei pitäisi tehdä. Huolehtikoon niistä tehtävistä, mitkä sille kuuluu. Äänestän numeroa 3. Ehdokasta, joka uskaltaa sanoa totuuksia SAK:n ja SDP:n touhuista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varautukaa kauhun hetkiin kirjoitti:

Saadaan lakkoilla oikein urakalla, että työpaikat säilyisi suomessa ja työläisten asiat olisi niinkuin pitääkin.
Raukka suututti sak:oonkin, ei se ole järkevää politikkaa!

Numero 9 on parasta meille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu