Harkintakyky puuttuu Niinistöltä

Niinistön tapa osoitella sormella keskustelussa tulkitaan maailmalla karkeaksi herjaukseksi, se pitäisi tiietää jos on töissä Keski-Euroopassa. Se on syvä loukkaus.

Hänen kannattaisi mennä psykiatrille jotta oppisi hallitsemaan sisäisiä aggressioitaan. Keskuselussa räyhääminen ja toisen osapuolen haukkuminen ei osoita arvovaltaa, mikäli Niinistö niin luulee.

Ja vuorovaikutus- ja neuvottelutaitoja suosittelen myös hiomaan siellä pankissa.

Tämä on ilmainen neuvo. ;-)
9226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Miten se Tarja täti räyhää?? Et ole tainnut.

Äänestä
  • ...NIMELTÄ yksikin Tarjan työtoveri / läheinen henkilö, joka moista on väittänyt. Nimettömät panettelut me sivistyneet ihmiset tietenkin jätämme omaan arvoonsa.

    Äänestä

  • old_profile_23682 kirjoitti:

    ...NIMELTÄ yksikin Tarjan työtoveri / läheinen henkilö, joka moista on väittänyt. Nimettömät panettelut me sivistyneet ihmiset tietenkin jätämme omaan arvoonsa.

    Demarien lööppikoneiston jauhettavaksi.

    Äänestä

Tänään radiohaastattelussa Ahtisaari sanoi, että Niinistöä arvostetaan enemmän ulkomailla kuin Halosta. Näin puhuu mies, joka on tavannut hyvin paljon ulkomaiden päämiehiä.

Äänestä

...Saulihan on tunnetusti muutenkin epäsosiaalinen, joten ei kai tuo suuri haitta enää kaiken muun ohella ole.

Äänestä

epätoivoissaan mesota?

Äänestä

Psykiatrin tarpeessa.
Sitä se teettä kun Sauli on niin ylivoimainen, niin kaikki keinot yritetään.
Voisit kommentoida Putinia ja Bushia samantien niin ja vaikka Blairia..

Äänestä

Ihan mukava että evästät Niinistöä presidenttikaudelle.

Jää vain kysymään, minkä viestinnän ammattilainen olet, kun olet näköjään katsellut jotain ihan muita vaaliohjelmia kuin kaikki muut.

Niinistö ei ole haukkunut toista osapuolta. Sen sijaan Halonen on tentistä toiseen vinoillut ja ilkeillyt asiattomalla tavalla, sen lisäksi vielä ilmeillyt halveksuvasti. Sitä minä pidän aika kyseenalaisena tapana kansainvälisessä vuorovaikutuksessa, jossa väistämättä tapaa ihmisiä, joiden kanssa on eri mieltä.

Mitä tulee "räyhäämiseen", Niinistö on tasan kerran menettänyt malttinsa ja se oli MTV3:n vaalitentissä johon oli tullut SAK:n kommunistijohtaja Matti Viialainen väittämään Niinistön mielipiteiksi asioita, jotka eivät olleet Niinistön mielipiteitä. Kyllä siinä tilanteessa oli paikallaan sanoa vähän kärjekkäämmin. - Matti Viialaisen tietävät kaikki vähänkään politiikkaa seuranneet, että sillä miehellä on ensimmäinen arvo punainen aatemaailma ja vasta kaukana jäljessä on totuudellisuus, jos on ollenkaan.

Ja mitä "ammattilaisuuteen" tulee, täällähän voi kuka tahansa julistaa olevansa mikä tahansa, mutta minä satun oikeasti olemaan mielenterveysalan ammattilainen enkä ole lainkaan huolissani Niinistön sisäisistä aggressioista. Hieman sen sijaan mietityttää Halosen labiili esiintymistyyli, välillä ylikerroksiin asti puhelias ja välillä vaisu, omista ajatuksista säpsähtävä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viestintäammattilainen kirjoitti:

Niinistön tapa osoitella sormella keskustelussa tulkitaan maailmalla karkeaksi herjaukseksi, se pitäisi tiietää jos on töissä Keski-Euroopassa. Se on syvä loukkaus.

Hänen kannattaisi mennä psykiatrille jotta oppisi hallitsemaan sisäisiä aggressioitaan. Keskuselussa räyhääminen ja toisen osapuolen haukkuminen ei osoita arvovaltaa, mikäli Niinistö niin luulee.

Ja vuorovaikutus- ja neuvottelutaitoja suosittelen myös hiomaan siellä pankissa.

Tämä on ilmainen neuvo. ;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu