On varmaa, että Sauli Niinistön myötä vientiteollisuus saavuttaa selvää etua ja yhteiskunta hyötyy paremman työllisyyden muodossa.
Sen sijaan Tarja Halosen myötä suomalaisille jää vanha nainen maamme keulakuvaksi.
Tarja Halosen mukaan uudistuksia ei tarvita, eikä niitä siis ole luvassa.
Työttömien, eläkeläisten, sairaitten ja pätkätyöläisten puolesta ääni Niinistölle!
Sen sijaan Tarja Halosen myötä suomalaisille jää vanha nainen maamme keulakuvaksi.
Tarja Halosen mukaan uudistuksia ei tarvita, eikä niitä siis ole luvassa.
Työttömien, eläkeläisten, sairaitten ja pätkätyöläisten puolesta ääni Niinistölle!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tarja Halonen on ilmoittanut moneeen kertaan olevansa saavutettujen etujen kannattaja (SAK).
Jos uudistuksiin ei kyetä ei myöskään tulevaisuutta ole edessä.
Olkaa kuitenkin huoleti, EU kyllä huolehtii niistä ilman neuvonantajia, valitettavasti sen lääkkeet ovat vastenmielisiä niille tahoille, ketkä niitä lopulta nielee.
Jos halutaan tehdä jotain ennen sitä, niin nyt on yksi tilaisuus siihen käyttämällä äänioikeutta muutoksen puolesta.
Halonen ei toimi, vaan vetää vain lonkkaa. Hän ei edes puhu mitään. Se on harkittua, sillä Halosen johdolla maamme on tarkoituksella muovattu DDR-tyyliseksi SDP:n diktatuuriksi, jossa mistään ei keskustella. Kaikkialla on vain hömppää ja eliitin liturgiaa, jota media opettaa kansalle ja kansalaisten on toistettava. Internettiä aletaan kohta sensuroida, koska siellä on jotain muuta kuin tätä liturgiaa.
Halonen ei tee mitään, joten hän on turha. niinistö edistäisi Suomen etuja ja taloutta, josta demarit saisivat sitten jakaa duunareille tai mille nyt jakavat. Yleenäs heiltä jää köyhille vähän.
Halonen ei siis toimi Suomen puolesta, vaan pikemminkin jakaa Suomen varallisuutta kaiken maailman kehitysmaille kaiken mitä irti lähtee. Tätä varallisuutta hän ei toiminnallaan ole kasvattanut. Nämä kehitysavun kohdemaat ovat 1970-luvun ihanteiden mukaisesti korruptoituneita sosialistimaita (kuten Tansania).
Tarja Halosen DDR-kaudella keskustelukulttuuri tai siis keskustelemattomuus on tehnyt ilmapiirimme tosi ummehtuneeksi. Aivan kuin olisimme hypänneet takaisin Kekkoslovakiaan.