Oikea paikka mummoille

Mummot kuuluu vanhainkotiin ei linnaan.
Sauli linnaan!
2269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jokainen nainen tuntee itsensä mummoksi lukiessaan noita mummotteluja.Ei sitten ollenkaan inspiroi antaa mummottelijoiden ehdokkaalle ääntänsä.Kirjoitti juuri äänestys iän saavuttanut mummo.Mitä mieltä muut mummot?
Ja ei muutakun TARJALLE ääni nr:o 9

Äänestä

Nimittäin linnaan koko ukko ,mutta ei pressan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänestäjä kirjoitti:

Mummot kuuluu vanhainkotiin ei linnaan.
Sauli linnaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu