Kaiken Tarja on tehnyt oikein ja hyvin. Hänellä on maailmanluokkaa olevaa valtiomiestaitoa. Niinistöllä ei ole mitään edellytyksiä eikä ansioita, vain epämärääsäistä bluffipuhetta ja mitä tekoihin tulee, jäljet peloittavat.
ÄÄNESTA TARJAA!
ÄÄNESTA TARJAA!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lipponenkin yritti jo tuota samaa höpötystä, mutta sauli sanoi:"On se kumma, kun Lipponen haukkuu kokemattomaksi, mutta on 2 kertaa pyytänyt ministeriksi.
Kukahan onkaan perässä-takinkääntäjä....SINÄ.
Niinistö ei mennyt ja jäi kokemus saamatta.
äkkiä kuoriin niitä pottuja,suomilehmä oottaa jo sapuskaa...
Niinistö on jo nyt todistanut olevansa arvojohtaja sillä, että on ottanut selvästi kantaa tiettyihin asioihin ja kansa jopa uskoo. Haloska taas ei osaa ottaa sen enempää kantaa kuin vaikuttaa mielipiteisiinkään. Minä en suoraan sanoen vieläkään tiedä, mitä HYVÄÄ se pummi on 6 vuoden aikana muka saanut aikaiseksi.
että Saulilla ei ole päivääkään kokemusta presidenttinä .. VIELÄ, mutta eihän Halosellakaan ollut 6v sitten, muutenhan Sauli kyllä on ehdottomasti asiallisempi vaihtoehto.