Äänestin Tarjaa 9
EI NATOLLE,TARJA VOITTOON !!!!
Äiti
9250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
voitkin tehdä sapuskaa äijälles,hellan ääreen mars !!!!
Tää Legendaarinen Lipposen vastaus2003!!!
Sauli ja vain Sauli kansanäänestyksen kannalla!
HERÄÄ SOSSU JO...
mitä tapahtuu jos Nato-kanta pitää päättää hänen ollessa pressa. Sauli on sanonut, että tulee varmasti kansanäänestys. Koita nyt äiti (jos olet tai joku nuori poika, tietokonenörtti taas) käsittää tämä valtava ero!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
se saarioisen Pitza ukolles!jälleen kerran.,,
Tarja jo lähes vienyt meidät Natoon - salaa, niinkuin sillä puolella on tapana. Selvitä tosiasiat ennen kuin alat p..n puhumisen.
Mene sinäkin äänestämään Saulia, niin voimme jatkossa myös päättää itse. Muista numero 3
Jätä tunteet jo pois ja ajattele aivoillasi. Mitä hyvää tantta on meille tuonut uransa aikana? Sauli ja hänen kaltaisensa ovat pitäneet ja pitävät jatkossakin tämän maan pystyssä. Demareista en niin tiedä.
Sauli ilmaisi: Haluan kansanäänestyksen Natoon liittymisestä".
Vasemmisto ei ole koskaan tarvinnut kansanäänestystä.
eikä silmät vaan aukea, vaikka omatkin äänestävät Saulia, varsinkin nuoret.
http://www.demarinuoret.fi/
Nyt jo 50.7 - 49.3 Saulin hyväksi
Ettekö vieläkään ymmärrä selvällä suomenkielellä lausuttua ilmaisua NATOSTA - Sauli Niinistö on rehellisesti ilmoittanut sen, että aikanaan asiasta tulee KANSANÄÄNESTYS. Miksi tämä rehellinen lausunto ei mene suomalaisten päähän???
Sitten, ehdokas Halonen-hänkö on teidän mielestä se oikea, vääntäesään ja kääntäessään asiaa -miksi hän ei ole rehellinen siinäkään asiassa???
Olen aivan varma, että presidentin vaalien jälkeen, hän ilmoittaa kantansa, että NATO ASIAHAN oli jo sovittu aiemmin, niinkuin onkin.
Näin hän on 'rehellisesti' sumuttanut kansaa koko vaalien ajan. Älkää menkö ansaan!!!