Ihmettelen suuresti

Minkä ihmeen takia ihmiset yhdistää aina Stalinin Skp:n toimintaan!? Stalinia ei kukaan kommunisti ylistä...Toiminta perustuu Marxin ja Leninin ajatuksiin...Prkl!!
3401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi sitten kommunistit ja sdp vihaavat Israelia, vaikka Marxin veljekset ovat oppeineen juutalaisia?

Äänestä
  • ihan vakavissasi väittämässä Karl´in ja Croucho´n olevan veljeksiä?? Heheee..
    vom

    Äänestä

  • v.makinen kirjoitti:

    ihan vakavissasi väittämässä Karl´in ja Croucho´n olevan veljeksiä?? Heheee..
    vom

    Minulla ei ole mitään Israelia ja juutalaisia vastaan, enkä hyväksy ollenkaan palestiinalaisten terrorismia ja aseellista väkivaltaa Israelia kohtaan. Terrorismi ja aseelliset iskut eivät ole millään tavalla oikeutettuja asioita, oli niiden syyt sitten mitkä tahansa.

    Täytyy muistaa myös se että palestiinalaisten itsenäistymispyrkimykset ovat olleet kaikkea muuta kun rauhanomaisia. Otin itse tämän kyseisen asian esille tuolla yhteiskunta-keskustelujen ihmisoikeuspalstalla, joten voitte antaa kommenttia aiheeseen jos haluatte.

    Tässä vielä uutisia aiheeseen liittyen.

    http://www.jippii.fi/uutiset/ulkomaat/index.shtml?167525

    http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2006/01/421688

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Iljits kirjoitti:

Minkä ihmeen takia ihmiset yhdistää aina Stalinin Skp:n toimintaan!? Stalinia ei kukaan kommunisti ylistä...Toiminta perustuu Marxin ja Leninin ajatuksiin...Prkl!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu