Numero KOLME

Eli ei tarvitse kuin kirjoittaa numero kolme äänestyslappuun ja rupeaa suomen alamäki nousemaan. Halosen valtakaudella suomikuva on vain murentunut ja ihmissuhteiden kuva vääristynyt. Vain mies ja nainen yhdessä on se oikea malli eikä niinkuin halosen suosima vääristynyt homo/lesbo liitto.

Halonen on myös ajanut suomen kansan rahoja venäjälle ennätysmäärän ja suomalaisilla apua tarvitsevilla ei ole niinkään merkitystä.

Siis numero KOLME äänestyslappuun ja vääristymät korjaantuu.
5291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kyllä!

Nimenomaan Venäjälle halonen syytää suomalaisten rahat! ja itse halonen on ollut sitä mieltä jossain vaiheessa että suomi pitäisi liittää venäjään! aivan älytöntä puhetta!
Se lesbo on täys kommari!
taitaa halosen ja arajärven suhde olla pelkkää kulissia.. halonen taitaa itsekkin olla litsläts lepakko eli lesbo!
yäk!
NIINISTÖ PRESIDENTIKSI! JÄRKEVÄ MIES!

Äänestä
  • on vihoviimeinen teko! Venäläiset itse pitävät sitä provokaationa heitä vastaan! Asian ymmärtää, kun asettuu venäläisen sielunmaisemaan. He eivät koskaan auta ketään pyyteettömästi, eikä heidän ajatusmaailmaan sellainen mahdu! Kun Suomi tunkee kymmeniä miljoonia euroja Venäjälle, venäläiset eivät voi käsittää meidän aivan omaa sinisilmäisyyttämme, ilman kieroja hyötymissuunnitelmia tekevän jotain sellaista! Hehän olettavat sen olevan yhteiskuntaansa murentavaa toimintaa, jonka tarkoitus on pehmittää tietä hyökkäykselle heitä vastaan!!! Muistakaa tämä! Auttamalla venäläisiä pyyteettömästi, saadaan aikaiseksi geopoliittinen kriisi itseämme vastaan!!! Eikö Suomesta enää löydy oikeaa Venäjän asiantuntijaa joka tietää tämän? Jos me olemme unohtaneet venäläisen ajattelutavan, niin ottakaamme konsultteja meitä auttamaan itäblokista, jossa lienee ajantasaisin tietotaito Venäjästä!!!

    Äänestä

Presidentin kytkös pedofiileihin löytyiKirjoittanut: Penkova journalisti 23.1.2006 klo 20.28

Tämä Gay-järjestöjen sivu kertoo, että Tarja Halonen olisi jäsen IGLA:ssa International Lesbian and Gay Associationissa. http://gaytoday.badpuppy.com/garchive/world/020800wo.htm Tämä on ongelmallista, sillä IGLA:ssa on ollut 1990-luvun puolivälissä peri järjestöjä, jotka kannattavat avoimesti pedofiliaa. Yksi IGLA:n jäsenjärjestö oli North American Man Boy Love Association (NAMBLA) Vuonna 1985 NAMBLA hyväksyttiin jäseneksi New York's council of Lesbian and Gay Organizationseihin kuin myös International Gay Associationiin –nykyisin International Lesbian and Gay Association (ILGA). 1990-luvun puolivälissä ILGAn yhteydet NAMBLAn ja muiden pedofiliaorganisaatioiden kanssa johti siihen, että yhdistys menetti YK:ssa virallisen asemansa YK:n kansalaisjärjestönä. ILGAn yritys saada takaisin virallinen asemansa YK:n kansalaisjärjestönä hylättiin vuonna 2002, koska järjestö ei toimittanut riittävän tarkkoja jäsenluetteloita, joista olisi selvinnyt, että järjestö on erottanut pedofiliaa kannattavat jäsenjärjestönsä. Tuskin Halonen sentään tahallisesti halunnut tehdä yhteistyötä pedofiliaa kannattavien järjestöjen kanssa, mutta on merkki vakavasta harkitsemattomuudesta ja sinisilmäisyydestä liittyä järjestöön tietämättä mitä muista jäseniä ja millä asialla järjestössä toimii. Pedofilian historiasta homoliikkeessä: http://katsaus.mail15.com/

Äänestä

"Vain mies ja nainen yhdessä on se oikea malli eikä niinkuin halosen suosima vääristynyt homo/lesbo liitto."
Itsellä vaikka hetero olenkin on muutamia ystäviä jotka ovat homoja joten tuo sun maalais juntti mainen kommenttis vaan kertoo että sulla ei paljoa siellä yläpäässä säteile.Mutta ei ne rasvaapinat olekkaan koskaan ollu mitään järjen jättiläisiä.Kerran rasva apina aina rasva apina
sitä ei muuta se vaikka sä kuinka olet vaihtamassa uuteen yritys muotoon.Sun laisias
vanhoollisia pellejä ei täällä kaivata.

Äänestä
  • Kyllä se on niin väärin että sekstaillaan saman sukupuolen kanssa niinkuin Sotomassa ja Komorrassa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_5195186 kirjoitti:

Eli ei tarvitse kuin kirjoittaa numero kolme äänestyslappuun ja rupeaa suomen alamäki nousemaan. Halosen valtakaudella suomikuva on vain murentunut ja ihmissuhteiden kuva vääristynyt. Vain mies ja nainen yhdessä on se oikea malli eikä niinkuin halosen suosima vääristynyt homo/lesbo liitto.

Halonen on myös ajanut suomen kansan rahoja venäjälle ennätysmäärän ja suomalaisilla apua tarvitsevilla ei ole niinkään merkitystä.

Siis numero KOLME äänestyslappuun ja vääristymät korjaantuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu