I Guess We're Falling Out

Sammy who was low

Kuuntelin yhdellä nettisivulla Queen-harvinaisuuksia 80-luvun lopulta.

Mm. A New Life Is Born, joka on alunperin Freddien tekemä keskeneräiseksi jäänyt tekele. Sen alkuosa on siis Breakthrun alku ja kohdasta "Somehow I have to make this final breakthru" kappale onkin sitten Rogerin tekemä.

Mutta erityinen löytö oli I Guess We're Falling Out. Brianin tekemä ja Miracle-sessioissa äänitetty, alkaa lähes täysin samanlaisella kompilla mitä My Baby Does Me. Melodiapuoli on kunnossa mutta sanat tuntuvat jotenkin keskeneräisiltä.

Koskettava biisi, eikä vähiten Freddien enkelimäisen äänen johdosta.

Onko teille muille tuttu?

1

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Soul Brother

      Joo, nuohan löytyy kaikki siltä Miracle "demo-medleyltä", joka soitettiin muutama vuosi sitten fan club -tapaamisessa, ja sieltä ne levisi bootlegeille ja nettiin.

      Muita mielenkiintoisia versioita tuolla paketilla oli Hijack My Heart demo ja Fiddly Jam (josta myöhemmin tuli Hang On In There).

      I Guess We're Falling Outin kompin samanlaisuus My Baby Does Men kanssa johtuu siitä, että tuolla medleyllä ne on peräkkäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4457
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1178
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      83
      903
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      10
      847
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      846
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      816
    Aihe