Miksei 206 SW tulekaan?

Peugeotin julkaiseman tiedon mukaan 206 SW 180hv
farmarin valmistusta ei tulla aloittamaan. Onko
syynä liian vähäinen kysyntä Frankfurtissa vai
mikä?
2530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jep, tämä mainitsemasi 206:en oli ns. konsepti
malli, eli tutkielma josta voi vetää
johtopäätöksiä tulevan 206 farkun muodoista... 180
heppasta myllyä tuskin saadaan (ainakaan tehtaan
toimesta) vaihtoehdoksi, sääli sinänsä...

Äänestä
  • Kyllä Farkku 206 on tulossa. 180hv moottori tulee
    GTI malliin. 2.0 16v 136hv ei poistu 206:n
    keulalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tPete kirjoitti:

Peugeotin julkaiseman tiedon mukaan 206 SW 180hv
farmarin valmistusta ei tulla aloittamaan. Onko
syynä liian vähäinen kysyntä Frankfurtissa vai
mikä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu