Sauli Niinistö haluaa työttömät ilmaistöihin.
Sauli Niinistö haluaa lisää pätkätöitä.
Sauli Niinistö haluaa Suomen Natoon.
Sauli Niinistö on kannattanut kirjastomaksuja.
Sauli Niinistö on yritysten, kovien arvojen edustaja, jolle köyhemmänkin ääni kelpaa. Vaalien jälkeen tavallisille työläisille ja vähävaraiselle on varattu jalkarätin osa.
HALONEN ON PAREMPI VAIHTOEHTO
Sauli Niinistö haluaa lisää pätkätöitä.
Sauli Niinistö haluaa Suomen Natoon.
Sauli Niinistö on kannattanut kirjastomaksuja.
Sauli Niinistö on yritysten, kovien arvojen edustaja, jolle köyhemmänkin ääni kelpaa. Vaalien jälkeen tavallisille työläisille ja vähävaraiselle on varattu jalkarätin osa.
HALONEN ON PAREMPI VAIHTOEHTO
Vastaukset 19
Vanhimmat
perkeleen pelle
mutta pelle en ole vaan viisas ihminen
sinä näet unia ja puhut soopaa.
Kanssasi samaa mieltä.
eli Halonen, niin sitten kirjoituksesi on totta. Niinistö haluaa muuten kansanäänestyksen Natosta. HAlonen EI! On valmistellut liittymistä Lipposen ym kanssa jo vuosia!!!
Sauli auttaa.
siitä kertoa, että kaikki ymmärtäis mihin ollaan menossa jos kovien arvojen miehestä maan isä tulisi.KAUHEAA jos Sauli voittaa. Uskon edelleen Suomen kansaan, että Tarjasta leivotaan uudelleen maan äiti, jolla on sydän paikallaan.
Molemmat ehdokaspellet ajaa kovasti työttömän asiaa. Hassu juttu, sillä molemmat tietää että presidentillä ei Suomessa ole valtaa vaikuttaa siihen asiaan. Samomalla oman mielipiteensä, he voivat vaikuttaa siihen ,että heitä äänestetään. Sehän on heille tärkeintä. Halonen on toitottanut myös viimeiset ajat miten pressa voi vaikuttaa, nimenomaan mielipiteillään, ettei firmat muutaisi ulkomaille. Voi vain arvailla, millaisia mielipiteitä Halonen on möläytellyt firmoille ja maailmalle,koska firmat siirtävät ennätysmäärin töitään kauko-itään. Ja työttömiä tulee entistä enemmän.ennätysmäärin.
E I :( EI TARJAA
EIIIIIIIIIIIIIIIIII
Huomasitko kuinka Niinistön kannattajat kiivastuivat. Ovat kovin kalpeita klo 20.00 jälkeen.
että se koira älähtää johon kalikka kalahtaa
MENISIT SINÄKIN OIKEISIIN TÖIHIN JA PYRKISIT ITSE KASVATTAMAAN ELISTASOASI, MAAILMA ON MAHDOLLISUUKSIA TÄYNNÄ. KOHTA JAETTAVA LOPPUU JOS TÄMÄ MENO JATKUU...
töissä, tosin kovin alipalkatussa hoitotyössä
Koska tässä yhteiskunnossa verotaakka lähentelee jo kriittistä pistettä. Ei valtio eikä kunta työnantajilla ole enää vara maksaa parempaa palkkaa.
Ei ole mistä ottaa. ELÄTETTÄVIÄ ON LIIAN PALJON
Ei auta muu kuin elää tulojensa mukaan. Tai hankkia toinen työpaikka. Tähän on tultu Halosen kaudella.
kerro mitä hän on tehnyt 6vuoden aikana.Poistanut pahoinvoinnin,hommannut työttömille töitä,naisena nostanut naisten palkan miesten tasolle.........ehei.Me tarvitsemme viisaan pressan.Koko kansan pressan -ei vaan sdp ja sak -siis SAULIN
Ihan asiaa kirjoitat.
Vai oletko Seta:n jäsen ja tykkäät olla "silleen" tyttöjen ja poikein kaa - senhän Haloska sai aikaan, että hetero ei oo mittää, Suomi ei oo mittää, Putiini se vaa on jottain...!
Mieluummin nukun yöni hyvin - kuin kestän Halosta päivääkään! Enää!
Lue jotain muuta kuin demaria ja kommarilehtiä.
tähän parjaukseen ette kyllä usko ittekkään...