Työväelle

työväki - porvarit sata - nolla.
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kun muutaman vuoden päästä Suomessa puoli miljoonaa työtöntä!

Äänestä

Jos porvareita ei olisi yrityksiä perustamassa, oltais niinkuin Neuvostoliitossa aikoinaan.
Ei ollut kovin kummonen tuo voitto, täpärälle meni - ja ammattiyhdistysliikkeen tukemana - sellaistenkin jäsenten rahoilla, jotka eivät haluaisi sosialismia tähän maahan. Mutta antaapa sosialistien jyllätä, lähetetään nyt Heinäluoma kuuden vuoden kielikursseille valtion rahoilla, jotta voisi olla ensi kerralla mukana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voitto kotiin kirjoitti:

työväki - porvarit sata - nolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu