Tappio taas

Tappiosta toiseen kulki kd:n tie presidentinvaaleissa 2006. Toivottavasti puolue selviää tästä jotenkin jaloilleen hyvissä ajoin ennen eduskuntavaaleja.

Pienehkön puolueen ei kannattaisi hukata voimiaan presidentinvaaleihin, joista ei voi tulla kuin takkiin. Mutta tuskin tästä mitään opittiin.
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

otti osaa presidentin vaaliin. Miksiköhän? Vaikka ääni% jää pienemmäksi kuin edk vaalissa mutta informaatioajan poltiikka on näkösällä oloa. Jos et näy sinua ei ole. Puolue ei menetä mitään osallistumisestaan, päin vastoin kenttäväen toiminnassa pitäminen on eduksi.

Äänestä

Hienosti saatiin esille KD:n näkemyksiä, ja Bjarnen esiintyminen sai paljon kiitosta osakseen (ei nyt ehkä poliittisten vastustajien lehdissä, mutta muualla paljonkin). Esimerkiksi tuo kriisipuhe, josta tuli parhaat arvosanat!

Demokratiaan kuuluu useampi kuin yksi ehdokas. Bjarnen asiantuntemuksen paljastuminen tuntuu nyt vain olleen kova pala niellä vastustajille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei voi mitään kirjoitti:

Tappiosta toiseen kulki kd:n tie presidentinvaaleissa 2006. Toivottavasti puolue selviää tästä jotenkin jaloilleen hyvissä ajoin ennen eduskuntavaaleja.

Pienehkön puolueen ei kannattaisi hukata voimiaan presidentinvaaleihin, joista ei voi tulla kuin takkiin. Mutta tuskin tästä mitään opittiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu