Varsinaisena äänestyspäivänä Niinistö voitti 600 änellä!!
Harmittaa vietävästi, että äänestin ennakkoon.. epäilen vahvasti, että ennakkoääniä on hävinnyt muuhunkin kuin lumihankeen!!
Harmittaa vietävästi, että äänestin ennakkoon.. epäilen vahvasti, että ennakkoääniä on hävinnyt muuhunkin kuin lumihankeen!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
niistä papereista, johon merkitään äänestäjien käynti ja vertaamalla niitä saatuihin ääniin?
Harmittaa tälläinen kusetus!!
Porvarit on saanut nyt turpaan vaikka kuinka monesti. Turpaan on tullut Aholle, Jäätteenmäelle, Itälälle, Vanhaselle ja Niinistölle. Kuinka kauan noi vitun spedet jaksaa ottaa turpaansa vaaleissa. Sen jälkeen on vieläpä turha mitään virkoja hakea!
Keskustalaiset munasi kun meni antaan porvariyhteistyö sikailu tukensa Kokoomukselle. Pääsevät nyt molemmat seuraavissa vaaleissa oppositioon. Tilalle tulee SDP, vasemmistoliiton, Vihreittein ja jos mahdollista SKP:n hallitus! Nehän oli nytkin yhteistyössä, vihreitä kokonaisuudessaan lukuunottomatta!!!
Yrityksille verot ylöspäin, kunnon palkankorotukset työläisille ja omaisuusvero takaisin! Palveluja voisi rahottaa ottamalla maataloustuki pois!