DDR:n pikku apuri sai jatkon

Vakoilu menoissa tulee itäblockin maille säästöä, kun Suomesta tiedot tulee vielä yhtä hyvin kuin ennenkin.
7341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei muuta ku lyttyyn tommoset inisijät!'
Menkää Kiinaan!

Äänestä
  • Sinne sitä kait kohta joutuu muiden mukana. Mikä oliskaan Suomemme jos ei nämä pikku apurit olisi vuotaneet kaikkia teknologian salaisuuksia sosialistimaihin, olisi pitänyt saada hetti Kekkosen jälkeen oikeistolanen johto maahamme.

    Äänestä

  • Sauli kirjoitti:

    Sinne sitä kait kohta joutuu muiden mukana. Mikä oliskaan Suomemme jos ei nämä pikku apurit olisi vuotaneet kaikkia teknologian salaisuuksia sosialistimaihin, olisi pitänyt saada hetti Kekkosen jälkeen oikeistolanen johto maahamme.

    mihin häipyivät STASIn listat. kuudeksikymmeneksi vuodeksi piiloon kun sielta löytyi mm tämä meidän "koko kansan presidentti" TARJA ja muita tämän päivän sossuja. Että näin tämän päivän porvarienemmistöisessä Suomessamme.

    Äänestä

  • Sauli kirjoitti:

    Sinne sitä kait kohta joutuu muiden mukana. Mikä oliskaan Suomemme jos ei nämä pikku apurit olisi vuotaneet kaikkia teknologian salaisuuksia sosialistimaihin, olisi pitänyt saada hetti Kekkosen jälkeen oikeistolanen johto maahamme.

    Kekkonen aikoinaan oikein kumarti Neuvostoliittoon päin, jos poroporvari olisi tullut johtoon ammattiyhdistysliikkeet olisi menettäneet viimeisimmätkin vaikutusmahdollisuudet

    Äänestä

DDR on jo kuollut ja kuopattu, poroporvari lähti jo Luxemburgiin !!!!

Äänestä
  • ja voi hyvin SAK:n myötävaikutuksella. Niinistö on vapaa ja voi tehdä mitä haluaa mutta joku toinen joutui linnaan jälleen 6v:ksi.
    Suomen kansa tässä hävisi ja sinä muiden mukana että herää vaan itse.

    Äänestä

  • haamu elää kirjoitti:

    ja voi hyvin SAK:n myötävaikutuksella. Niinistö on vapaa ja voi tehdä mitä haluaa mutta joku toinen joutui linnaan jälleen 6v:ksi.
    Suomen kansa tässä hävisi ja sinä muiden mukana että herää vaan itse.

    on kahtia jaettu, muista sinäkin, nämä oli henkilövaalit.......näkyy Niinistön kannattajat sen unohtaneen täysin, Niinistö teki näistä vaaleista kokoomus vastaan SDP vaaalit

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sauli kirjoitti:

Vakoilu menoissa tulee itäblockin maille säästöä, kun Suomesta tiedot tulee vielä yhtä hyvin kuin ennenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu