Vaalien vittumaisin ilmiö oli Heidi Hautalan räksytys. Oksettava ämmä.
Paska Hautala
painukoon...
5322
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
hyvin monet kehuivat nimenomaan Hautalan esiintymistä...
Vihreät ovat pohjois-korealainen puolue: missään muussa puolueessa ei ole tuollaista henkilökulttia. Heidi Hautala, aikanaan poliitikkojen kierrätystä kannattanut hämy, on päässyt rahan ja vallan makuun; vihreät tekevät mitä tahansa ikioman Kim Il Sunginsa oikkujen tyydyttämiseksi.
Veikkaan, että Hautala on ehdolla vielä 2012 vaaleissa ja 2018. Vihreät tekevät laumasieluisuuden maailmanennätyksen ja pääsevät Pohjois-Korean rinnalle omituisten poliittisten ilmiöiden historiaan.
heh mitä paskaa..oletko jotenkin kateellinen?
Vihreät eivät uskalla katsoa peiliin, eivätkä taida tuntea puolueensa (lyhyttä) historiaa.
No, eipä ole minun murheeni. Toivon vihreille pikaista loppua. Mitään annettavaa ei tällä porukalla tunnu olevan.
Olet kerrankin oikeassa, sanoisimpa oli tyylikkäin esiintyjä näistä kahdesta, no sanotaan, seitsemästä
Todella viksusti esiintyi, se siitä!
Mutta komeudesta: Olen nähnyt Rva Jäähallin(sanotaan noin), hän todella komea ja uhkea Vihreäksi, kun katsoo noita muita ehdokkaita, eivät olisi ainakaan kuvan perusteella edustajaksi päässeet, paitsi Rva Jäähalli, mutta miksi hänkin mukamas vihreä, jotain muutakin olisi oltava kuin muutamat lausunnot nauriin syönnin puolesta