mikä halonen on?

jos halonen on karmea punikki,onko suomen kansa punikkeja? vai onko halonen järkinainen järkevän kansan johtoon?
3178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kovin sanoin. Tutki oma pääsi ensi tilassa.

Äänestä

kannattaja....

Äänestä
  • Kannattaisi tunnustaa, minkälainen Halosen-äänestäjäkunta tungeksi taas kerran uurnilla ja vei punaiset voittoon. Nuoret, etenkin naiset 18-25 vuotta, tärkein tietolähde Seiska-lehti eikä politiikan tietämystä
    pätkääkään. Heillä on kullakin vaaleissa yksi ääni eli yksin yhtä paljon vaikutusvaltaa, kuin esim. Martti Ahtisaarella.

    Tällaista tämä on, kutsutaan demokratiaksi !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


funtsaaja kirjoitti:

jos halonen on karmea punikki,onko suomen kansa punikkeja? vai onko halonen järkinainen järkevän kansan johtoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu