Ero Niinistön ja Halosen välillä on se että Niinistö säästää valtiontalouden hengiltä kun taas Halonen haluaa elää pohjoismaalaisessa markkinataloudessa eikä Iiron ja Saulin suosimassa säästöloukussa. ONNEA TARJALLE! Lähettäkää Sauli tutustumaan konservatiiviseen markkinatalouteen niin näkee missä ja kenellä se raha siellä on.
Kapitalismi- Hyvinvointi-Tarja Halonen
7
312
Vastaukset
- mari-
Samalla Niinistö voisi etsiä sitä Eurooppalaista Natoa
- edelläolevaa
viestimaakaria voisitte mennä etsimään kadonnutta järkeänne ellei ole toivottoman myöhäistä.
- Heikki Heikäläinen
Ai onkos Presidentin peukalon alle siirretty valtiontalous.
Milloin?Eikös Sauli sanonut että presidentti on arvojohtaja. Saulihan siitä pulputti kokoajan. Eikä ittellänsä oo muuta arvoja kuin köyhän päähän potkiminen.
- halosen kaudella
MattiMeikäläinen kirjoitti:
Eikös Sauli sanonut että presidentti on arvojohtaja. Saulihan siitä pulputti kokoajan. Eikä ittellänsä oo muuta arvoja kuin köyhän päähän potkiminen.
köyhiä ole kyykytetty, mainitseppa yksikin esimerkki paremmasta.
- ettei sisämarkkinat
ole saulin ajatuksissa
Jo ennen ns. lamaa Ruotsi säästyi lamasta. Koska ruotsin valtion varoista vastaava satsasi nimen omaan kotimaan kysyntään. Sauli ja hänen aikaisempi ehdokkaansa jo edellisessä pressavaaleissa uskovat vientiin. Tässä se vitsi on . Kaikki työpaikatkin katoavat suomesta tuollaisen ajattelutavan vuoksi.
Mutta parempi niin. Koska ulkomaillakin tämä hullunkurinen politiiikka on huomattu. Siis ainakin joitakin työpaikkoja suomeen tulee. Koska ruotsalaiset ja saksalaiset kilpaa ostavat työllistäviä kohteita suomesta
. Annetaan näiden suomalaisten sarvikuonojen siirtää voittonsa ulkomaille. Muttei oteta heitä takaisin, kun he ja jos he yrittävät palata takaisin kotiin. Vaaditaan ainakin maksamamme verorahat takaisin heidän yrityksiensä tukemisesta.- sen että
Kaikenlaisia houlhouspalveluja lisäämällä kansantalous ei kasva. Palvelujen lisääntymistä ruokkii nimenomaan vienti ja kauppataseen ylijäämä. Johan tämän sanoo järkikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061