Niinistöläinen roskaväki

hahahahaha

Onko nähty mitään surkeampaa ilmestystä kuin tämä Niinistön takana "tosi siistii draivii" luonut pellelauma?

Ylihärmän vaimojaan pieksevät puukkojunkkarit ja Sedun baareissa ravaavat kaikki saatanan nollataulu merkonomit ja parturikampaajat samassa veneessä, HAHAHAHA!!

Powerpoint-diat. Sedu Koskinen. "Kyllä taas yrittäjää poljetaan". Kauppakoulu. Adolf Ehnroth kiekkoleijonien pukukopissa tsemppaamassa. "Rikollisia hyysätään". Riitta Väisänen. Huippuosaaminen ja huomiotalous. "Rasisti en ole mutta...". Kilpailukyky. Vaaleanpunainen kauluspaita. Studio51. Jari Sarasvuo. "Lesbokommari". Brändit. "Musta tulee isona menestyjä".

HAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!

Onneksi perusjärkevä kaupunkilainen palkansaaja ei lähde tähän wannabe-nousukkaiden ja pohjanmaan junttien roskaan mukaan.

Kansa on puhunut, Niinistön kannattajat muuttakoon Texasiin jos ei tavallisen kansan sotilaallisesti liittoutumaton hyvinvointivaltio kelpaa.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAHHA!!!

Kyllä on taas mukavaa nähdä kuinka kauppiksen ekaluokkalaiset wannabe-menestyjät ja elämäänsä kyllästyneet ylihärmän hannukarpot repivät perseensä kun kansa äänesti väärin. Te olette häviäjiä ja epäonnistuneita ihmisiä, joille tavallinen kaupunkilainen nauraa. Muistakaa se.

9

581

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siin on 3 pelleä, jotka ei oo päivääkään tehny tuottavaa työtä ja puhuu niinkuin jotain siitä ymmärtäisikin!!

      • arvostavat koulutusta

        JURISTIN TYÖ
        1994 – 1995 hovioikeudenneuvos, ylim. Turun hovioikeudessa
        1978 – 1988 oma lakiasiaintoimisto Salossa
        1976 – 1988 hovioikeudenviskaali Turun hovioikeudessa
        1974 – 1975 nimismies Kiskon piirissä


    • heh heh

      katsokaa nyt vaikka tätä oskari katajistoa tyttöystävineen. Malliesimerkki kunnon niinistöläisestä...ovat niin olevinaan...uusjupit.

    • Tyrmistynyt
    • säkin

      lähivuosina sen liittoutumisen selität.

      Täysin perseestä tuollaiset takinkääntäjäporukat.

    • Ihmettelen sitä?

      Samassa veneessähän tässä kaikki ollaan?
      Toivoa sopii, että jossakin vaiheessa systeemi muuttuu niin, että ne jotka tekevä, siitä ansaitsevat ja ne jotka eivät ansaitse vaikka voisivat niin olisivat omillaan. Viidakon laki.
      Heikoista ja sairaista pidettäisiin huoli, mutta ne jotka tykkäävät kovasti elellä muiden tuloilla, eläisivät sitten kädestä suuhun. Työtä tänne ollaan synnytty tekemään. Ihan perusasioistahan tässä on kyse. Lisäksi eivät kaikki Saulin kannattajat ole baaritiskillä lojuvia snobeja vaan töissä käyviä ihmisiä. Suurin ero ehdokkaiden kannattajissahan on se, että työttömäksi jättäytyneet haluavat edelleen varmistella jatkuvan rahavirran saamisen..mikä siinnä niin kovasti naurattaa?Kysympä vain? Häpeäisin itseäni jos eläisin niin...silloin voisin painella sinne Texasiin pois muiden jaloista makaamasta..

      • hahahahaha

        ...niinistöläisen narsistisen roskaväen kommentointia. Täysin todellisuudesta vieraantunutta väittää, että työttömät haluaisivat vain laiskotella.

        Suomessa ei vain ole riittävästi työpaikkoja, kuten ei missään muussakaan länsimaassa. Markkinoilla kaikki eivät vain yksinkertaisesti työllisty, vaikka kuinka olisi haluja.

        Työttömyyttä on onnistuttu kyllä vähentämään muissa pohjoismaisissa hyvinvointivaltioissa kuten Ruotsissa ja Tanskassa. Suomessa sen sijaan on poljettu paikallaan kun laman jälkeen mentiin kokoomustahdissa ja julkista sektoria leikattiin liiaksi työllistävien toimien sijasta.

        Mikä näiden saatanan narsististen merkonomien ja uusjuppien kasvatuksessa on mennyt pieleen kun kehtaavat morkata niitä, joilla menee tässä maassa kaikkein huonoiten? Huono itsetunto vai empatiakyvyn puute?

        Yrittäkää nyt hyvät nuorukaiset huolehtia omasta elämästänne ja olkaa vaikka pyrkyreitäkin jos haluatte, mutta älkää tehkö sitä huono-osaisten kustannuksella.


    • ....

      Perusjärkevä kaupunkilainen?
      Mites se taas sinuun liittyy?

    • hehee

      Ei vois osuvammin kuvailla näitä saulia kannattavia uusjuppeja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      0
      3560
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      42
      3119
    3. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      56
      2877
    4. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      34
      2755
    5. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      16
      2668
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2550
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      44
      2190
    8. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      26
      2055
    9. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      1945
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      44
      1730
    Aihe