Riidan kylväjät pois työmarkkinoilta. Ei enempää Iiro Viinasta eikä Ilkka Kanervaa!! Kokoomus on öykkäripuolue eikä halua muuta kuin pulputtaa loputtomasti asian vierestä. Mutta niillehän elämä onkin pelkkää showta. Todellisesta työstä taitaakin Saulilla, Ilkalla ja Iirolla olla vähemmän kokemusta!!! Niinkuin heidän kannattajillaankin!!!
Punamulta parempi vaihtoehto
3
129
Vastaukset
- Presidenttimme,
raaan työn sankari:
# Oikeustieteen kandidaatti, Helsingin yliopisto 1968
# Suomen ylioppilaskuntien liiton sosiaalisihteeri, järjestösihteeri 1969-1970
# SAK:n lakimies 1970-1974 ja 1975-1979
# Helsingin kaupunginvaltuutettu 1977- 1996
# Kansanedustaja 1979-2000
# Pohjoismainen yhteistyöministeri 1989-1991
# Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä 1987-1990
# Oikeusministeri 1990-1991
# Ulkoministeri 1995-2000
# Tasavallan presidentti 2000- - Pave
Jos Sinun työ on täällä öykkäröinti, niin eipä ole kehittävää sekään. Kaksi hyvää ehdokasta oli, toinen valittiin, ja mielestäni se parempi hävisi. Piste, mikä on ongelmasi?
Se että Sauli on pelkkä öykkäri ja tommosta ei ois tarvinu olla edes ehdokkaana. Todella törkeää loan heittoa pelkästään. Millainen presidentti tommosestakin pellestä ois tullu. Toinen oli hyvä. Toinen täys pelle!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.888077Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906084Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875567Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot685511Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134740Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232508Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys362218Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71354Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51349Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441190