Punamulta parempi vaihtoehto

Riidan kylväjät pois työmarkkinoilta. Ei enempää Iiro Viinasta eikä Ilkka Kanervaa!! Kokoomus on öykkäripuolue eikä halua muuta kuin pulputtaa loputtomasti asian vierestä. Mutta niillehän elämä onkin pelkkää showta. Todellisesta työstä taitaakin Saulilla, Ilkalla ja Iirolla olla vähemmän kokemusta!!! Niinkuin heidän kannattajillaankin!!!

3

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Presidenttimme,

      raaan työn sankari:

      # Oikeustieteen kandidaatti, Helsingin yliopisto 1968
      # Suomen ylioppilaskuntien liiton sosiaalisihteeri, järjestösihteeri 1969-1970
      # SAK:n lakimies 1970-1974 ja 1975-1979
      # Helsingin kaupunginvaltuutettu 1977- 1996
      # Kansanedustaja 1979-2000
      # Pohjoismainen yhteistyöministeri 1989-1991
      # Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä 1987-1990
      # Oikeusministeri 1990-1991
      # Ulkoministeri 1995-2000
      # Tasavallan presidentti 2000-

    • Pave

      Jos Sinun työ on täällä öykkäröinti, niin eipä ole kehittävää sekään. Kaksi hyvää ehdokasta oli, toinen valittiin, ja mielestäni se parempi hävisi. Piste, mikä on ongelmasi?

      • Se että Sauli on pelkkä öykkäri ja tommosta ei ois tarvinu olla edes ehdokkaana. Todella törkeää loan heittoa pelkästään. Millainen presidentti tommosestakin pellestä ois tullu. Toinen oli hyvä. Toinen täys pelle!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1863
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1650
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1225
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1108
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe