Kolmepäivää polttamatta

Olen ollut kolmepäivää polttamatta. Nikorettea vedän kokoajan uutta vanhan perään. Päätä särkee ja on pökkyräinen olo. Onko normaalia? Tupakkia en sinänsä ajattele. Hirveen väsynyt olo.
2461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuulostaa ihan tutulta. Itse olen ollut polttamatta nyt 15 päivää. Päänsäryt on menny ohi. Nyt on vaan taas univaikeuksia ja nään ihan omituisia unia. Just sellasii pöllöi et kun herää pitää miettiä oliko uni totta vai tarua. Ilmeisesti kun on niin kevyttä unta niin unet on jotenkin todellisia. Oletko muuten testannu laastaria? Itse poltin 25v noin 30 tupakkia päivässä ja mulle paras vaihtoehto on 24 tunnin laastari ja kun oikee hätä iskee laitan Nicorette microtabsin kielen alle. Se on muuten tehokkaampi ja ällöttävämmän makunen kun purukumi, joten ei tule tosiaan laitettua kielen alle vasta kun viime hädässä. Siihen ei kuulemma jää niin helposti koukkuunkaan kun sen annetaan itsestään sulaa kielen alla. Toiset on jääny koukkuun purkan jauhamiseen ja nimenomaan sen purkan makuun. Tsemppiä, siitä se lähtee!

Äänestä

minä oon ollu nyt 16h polttamatta ja päätä särkee ja väsyttää himot on kovat miten parhaiten irti????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jolleison kirjoitti:

Olen ollut kolmepäivää polttamatta. Nikorettea vedän kokoajan uutta vanhan perään. Päätä särkee ja on pökkyräinen olo. Onko normaalia? Tupakkia en sinänsä ajattele. Hirveen väsynyt olo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu