Niinistön valehtelu tutkittava

Niinistön törkeä valehtelu kampanjoinnin aikana pitäisi tutkia ja nostaa syyte. Ei voi olla että pelkkä valehteleminen riittäisi tässä maassa presidentin virkaan.

14

918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MaijaMeikäläinen

      Tutkimus käyntiin.

    • ...ryömiä koloonsa ja itkeä rauhassa miksei "työväen presidentti" -uunotus sekä suora valehtelu kirjastojupakassa riittänyt voittoon. Tutkia ei tarvitse muuta kuin muutamien tällä palstalla esiintyneiden niinistöläisten pää.

      "En ole presidenttiainesta" (Sauli Niinistö, 1999).

      • pesti

        ole jo loppunut, etkö huomannut että propagandan aika on jo ohi.

        Paljonko tuli tuntipalkaksi?


      • ESIMERKKI
        pesti kirjoitti:

        ole jo loppunut, etkö huomannut että propagandan aika on jo ohi.

        Paljonko tuli tuntipalkaksi?

        Sellaisesta, joka on ottanut vain yhden kannan ja seisoo sitten sen takana saadakseen väitellä. Aika hedelmätöntä sanoisin.


    • Reiska

      Pystytkö yhtään tarkentamaan mistä on kysymys?

    • mitä tarkoitat

      Moikka, kerrotko tarkemmin millainen valehtelu on kyseessä?

      • Matilta

        voi sellaista vaatia,siinähän täytyisi ajatella.


      • pitäisi

        tuon Meikäläisen omat valehtelut tutkia ja pääkoppa myös!


    • perustele väitteesi.

      Nyt eletään vaalituloksen kanssa, mutta tuollaiset panettelut täytyy pystyä perustelemaan. Mitä valehteli ja kenelle?

    • Tarja on paras :)

      Sen kurpan valehtelu täytyis laittaa oikeuteen !!
      Ps. Tarja on paljon asiallisempi

    • HÄIVY JO PALSTALTA!!

      HÄPEÄ SINÄ SUOMINEIDON PETTÄJÄ!!!

    • "hävisi"

      niin sen voin sanoa että hän on suomalainen ja varmasti rehellinen mies, JA edelleen olen sitä mieltä että vastoin hänen VUODEN 99 (!) puheitaan hänessä todellakin on presidenttiainesta 100 x enemmän kuin halosella.


      Demokratia voitti, ei voi mitään.. "Koko kansan presidentti"

      ...viidelläkymmenellä prossalla.... eli Saulin (entiset) kannattajat eivät ole kansaa?

      Mitä valehteluja?
      OK, älä edes kerro. Ei pahemmin kiinnosta.
      Vasemmistopellet.. ei mikään riitä.. Saadaan taas sossutanttaa seuraavat 6 vuotta.. Napatanssija setatäti... HYVÄ SUOMI!

      • lesilentti

        Mielestäni presidentin virkaan kuuluu ennenkaikke edustavuus, koska päätöksiä ei paljoakaan tehdä.. Ei riitä että käydään kerran 6 vuoden aikana korjaamassa Bushin kravatti ja 50 kertaa kofi annanin luona kahvilla!!! ja iloinen hymyily koko ajan antaa hieman tätimäisen vaikutelman.. Pressanvaalit meni mutta Suomen kannalta "tärkeämmät vaalit", ed.kunt.vaalit vuoden päästä on tulossa ja silloin Kokoomus nousee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Katsotaanpa nyt että mitä laukkutäti saakaan seuraavien vuosien aikana aikaan!! Varmaan eroaa heti pentistä, ja rekisteröi suhteensa sen naisystävänsä kanssa...

        Hieno juttu demarit!
        VAROITUS SUOMEN KANSA! TIEDOSSA KUUDEN VUODEN PYSÄHTYNEISYYS!! Joku vois vaikka kirjoittaa kirjan siitä!


    • Tarja Halonen = paras ja pä...

      Olen samaa mieltä. Tämä kaikki Sauli Niinistön kannattajien masinoima "SIVISTYNYT?????????"
      vaalikampanja Sauli Niinistön saamiseksi presidentiksi kaudelle 2006-20012 on EHDOTTOMASTI tutkittava pohjamutia myöten.
      Kamala, jos tällaista on PORVARIEN SIVISTYS ja kamala, JOS TODELLA SAULI NIINISTÖSTÄ, minusta aika epäilyttävissä olosuhteissa olisi tullut Suomen presidentti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3139
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3037
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2902
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2574
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      43
      2088
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      60
      1657
    7. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1629
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1625
    9. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      24
      1610
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1556
    Aihe