Mistä kannattas kysyy, ja jossa ei ois isot takuuvuokrat? Oisko VVO, ja onko niihin joutunu odottaan kauan? Pitääkö hoputella..?
Vuokra-asuntoa?
Halpaa?
61244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En toki itse saanut aivan heti, mutta samaan aikaan haki asuntoa "hieman värikkäämpi" ja sille annettiin heti asunto hervannasta. Naama ja ennenkaikkea sen väri ratkaisee myös asuntoa hakiessa, otan osaa, sorry.
On myös Sato, sieltäkin saaneet asuntoja melko pian, asuntotori on puutarhakadulla,
kotilinnasäätiö ym, onhan noita.
Hop hop hop hoputella yleensä pitää.
VVO:lle muttamisessa on omat riskinsä. Itse olen VVO:n asukkaana erittäin tyytymätön taloyhtiööni, isännöitsijä ei tee mitään, vaikka aihetta olisi.
Jos tupakoit sisällä, nin ongelmia ei Sinulla luultavasti ole, mutta jos haluat kotiin, jossa on puhdas ilma, en suosittele VVO:ta. Yhtiön asumiskunnosta tai viihtyvyydestä ja asukkaistaan ei VVO välitä. Halpaa täällä kyllä on, minkä takia itse täällä yritän ainakin syksyyn asti sinnitellä, jotta saan rahaa lisää kasaan.
Asuntoa hakiessa suosittelen soittamaan VVO:lle ja kysymään vapaista asunnoista hakemuksen täyttämisen lisäksi. Niin sain itse asuntoni, hakemuksesta ei ollut apua.
Onnea asunnonetsintään!
olen kokenut. En voi suositella VVO.n asuntoja.
Asukkaista ei piitata.
Kävin täyttämässä hakemukset mutta mitään ei ollut tarjolla, pitää kai pommittaa sinne vähän väliä..
Onko VVO muka noin surkee mistä puhut? No toivottavasti löytyy myös siedettäviäkin paikkoja...
ainakin hervannassa meno on kuin itähelsingissä, huumehörhöt mekkaloi, isännöitsijä lymyää piilossa, normaalielämää ei voi viettää, rupusakit häiriköi.
Onhan vvo:n asuntoja muuallakin, varmaan löytyy vielä rauhallisiakin paikkoja, onnea etsintään .
kohtuuhintasia vuokranantajia ovat Sato, VTS ja kaupunki.