Is there someone who can explain why finnish vote Tarja Halonen? Please!!! I don not understand how can she win...
why Tarja? Miksi?
456
18841
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
elätelkää te Tarjan kannattajat sitten toisianne täällä punaisessa Suomessa kun kaikki yritykset ja yrittäjät ovat lähteneet!
Tarjahan sanoi tv-tentissäkin "meillä venäjällä".
Tämän kommentin jälkeen olisi ollut miltei outoa, jos siellä olisi ollut suomen liput
Venäjän liput Tarjan voiton juhlissa?? Hämmentävää
is best president for Finland!
Venäjän liput Tarjan voiton juhlissa?? Hämmentävää
kummastuttaa pientä kulkijaa... Maailma on sellainen.
Because Russians thought, that she is the best president to stupid Finnish people.
putin is the real president here
maybe she was so dazzling.
elätelkää te Tarjan kannattajat sitten toisianne täällä punaisessa Suomessa kun kaikki yritykset ja yrittäjät ovat lähteneet!
Venäjän liput Tarjan voiton juhlissa?? Hämmentävää
Mitä tämä höpötys Venäjän lipuista oikein on?
Olen valitettavasti työni merkeissä ollut niin paljon pois kuvioista, etten ole ehtinyt seurata, mutta ei kai sielä nyt sentään Venäjän lippuja ole heiluteltu????
punaiset liput sirppeineen ja vasaroineen.
are sheeps!
Punaiset liput sinetöivät Halosen vaalikampanjan kaksinaamaisuuden. Miten tässä jaksaa katsella punakoneen jauhamista seuraavat 6 vuotta. Koko illan vaaliohjema ruotasalista kanavaa lukuunottamatta oli oksettavaa demarisössöä. Milloin koko kansa järkiintyy. En yhtään aio lohduttaa sellaista joka äänesti mielestään virheellisesti Halosta. MErkit oli niin selvät ettei sitä pitänyt tehdä.
they really dont understand that they will be part of Putins new Soviet Union wihtin ten years (that could happen sooner than anyone can expect).
They dont understand that they are in danger - and THAT is dangerous.
Suomen äänestäjissä on paljon ämmiä ja ämmämäisiä miehiä. siinä selitys. Järkevää selitystähän tuolle ei voi antaa.
why Tarja is president?
someone respond me:
Because Russians thought, that she is the best president to Finnish people.
Is it true?