Oulun seudulla

se nainen vaietkoon seurakunnassa-touhu. Paljon vanhoillislestadiolaisia. Miten sitten nainen valtionjohdossa - oliko se liikaa ? Onneksi etelämmässä ollaan edistyksellisempiä!
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oli usko paremmasta. Nyt kaikki jatkuu ennallaan eli syöksyllä alaspäin.

Äänestä

ootta tulleet tänne viime vuosina sankoin joukoin punaisiapäin autolla ajelemaan, ja kaupunginvaltuustoon tekemään hirveitä päätöksiä näin köyhän näkökulmasta katsottuna, joten tuu tasaselle meitä oikeita OULULAISIA haukkuun!

Äänestä

tarja voitti,nii oli naispappi joka lapseni kastoi tossa pari viikkoa sitten.Hyvin hoiti hommansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taitaa olla kirjoitti:

se nainen vaietkoon seurakunnassa-touhu. Paljon vanhoillislestadiolaisia. Miten sitten nainen valtionjohdossa - oliko se liikaa ? Onneksi etelämmässä ollaan edistyksellisempiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu