Rautahammas tulossa

Onko kellään kokemusta siitä,kun lapselle kasvaa rautahammas, vaikka maitohampaat eivät ole vielä lähteneet. Aika outoon paikkaan on tulossa :(
Repiikö hammaslekuri maidot pois?
2631
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tuli rautahampaita alaleukaan vaikka maitohampaat oli vielä kunnolla kiinni..se näyttää silloin, niinku se rautahammas olisi väärässä paikassa mutta ei se ole sit kummiskaan..:)

Äänestä

Meidän 5v.pojalle kasvoi molemmat alaetuhampaat maitohampaiden taakse, jotka ei siis heilunu yhtään. Tietysti maidot nypätään pois kasvavien tieltä. Kieli työntää rautahampaat omalle paikalleen. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikka maitohampaat ei heilu kirjoitti:

Onko kellään kokemusta siitä,kun lapselle kasvaa rautahammas, vaikka maitohampaat eivät ole vielä lähteneet. Aika outoon paikkaan on tulossa :(
Repiikö hammaslekuri maidot pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu