SAAKO VAIHTAA!!

Minulle kaupattiin Halosta sinisin ilmapalloin ilman punaväriä.

Nyt sitten vaalijuhlassa oltiin työväentalolla ja Tarja sanoi "Eikös työväenaate olekkin hyvä" ja ylisti Chilen kommunisti naispresidenttiä!
Ja oli punaiset kaulaliinat ja liput!

Hyi helvetti hänenhän piti olla kokokansan Presidentti!!
Saako vaihtaa..tuote on väärin markkinoitu ja taitapa olla viallinenkin!! Apua!!
10451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

työväen presidenttinä lol

Äänestä
  • käyn työssä? Minä koin ainakin itseni Niinistön kamppanjan kohderyhmäksi.

    Äänestä

  • Jotenkin mua harmitti, kun minäkin menin tohon halpaan. Ja sitten kun näin miten fiksu oli Sauli hävinneenäkin???

    Äänestä

kärsii koko ruumis. Ei auta itku markkinoilla. Taidat olla niin kovin nuori, ettet tunne demareita. Takki kääntyy heti, kun tavoite on saavutettu. Vanhempi väki jo tämän tietää ja meitä ei enää huijata.

Äänestä

aivan eri lailla,kun tieto valinnasta tuli.

Äänestä
  • En minä ainakaan häneltä kuullut muuta kuin Uudenvuodenpuheen ja juhlissa kättelyt ja häpeälliset ulkomaanmatkat??

    Äänestä

  • yksynyt... kirjoitti:

    En minä ainakaan häneltä kuullut muuta kuin Uudenvuodenpuheen ja juhlissa kättelyt ja häpeälliset ulkomaanmatkat??

    En minä olisi ainakaan pidempää sitä hössöä jaksanut katella. Voi ei nytkö se sitten alkaa Arvojohtajaksi!!!

    Äänestä

huomasin sen saman niin kuin varmasti moni muukin,
että kylläpä se punainen sieltä pintaan tuli ja
silti vain syytettiin oikeisto/keskusta-yhteistyöstä.
No älä huoli likkalapsi, tuskin se sinun äänesi
ole se ratkaiseva.

Äänestä

taitaa olla nyt niin että pressan linnan ovelle on ilmestynyt "EI VAIHTOJA EIKÄ PALAUTUKSIA" kyltti.

Harhaan johtavaa mainos kuitenkin oli... auttaisikohan joukkokanteen nostaminen kuluttajanasiavirastoon?
Halosen mukaan nimitttäin vain noin joka toinen äänestänyt kuuluu "koko kansaan"

Mitäs menivät äänestämään muumimammaa. oma on vikansa, mutta että muutkin kärsii...

Äänestä
  • Oppirahat on maksettu!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LIKKALAPSI kirjoitti:

Minulle kaupattiin Halosta sinisin ilmapalloin ilman punaväriä.

Nyt sitten vaalijuhlassa oltiin työväentalolla ja Tarja sanoi "Eikös työväenaate olekkin hyvä" ja ylisti Chilen kommunisti naispresidenttiä!
Ja oli punaiset kaulaliinat ja liput!

Hyi helvetti hänenhän piti olla kokokansan Presidentti!!
Saako vaihtaa..tuote on väärin markkinoitu ja taitapa olla viallinenkin!! Apua!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu