Kepu on

Käsittääkseni kepulaiset äänestivät Setan ex-puheenjohtajan toiselle kaudelle. Maksetaan potut pottuina. Itse aioin ainakin tehdä kaiken mitä tehtävissä on, jotta maataloustuet saadaan lakkautettua. Helvetin loiset tienatkaa omat rahanne.
3173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen nimnittäin keskustalainen joka äänesti Niinistöä.

Mistä luulet Niinistön kannatuksen nousun/lisä äänet tulleen muutamassa päivässä?
Olisikohan niillä kuitenkin jotain tekemistä Keskustan kanssa.

Vanhanen sai 18.6%:a äänistä ensikierroksella ja Niinistön. 24 %: siitä tulee yht.n.43-44 %.
Loput tuli krisuilta ja Rkp:lta.

Niinistö sai yllättävän hyvin keskustalaisia taakseen kun ottaa huomioon, että Juuri Niinistö jätti tukematta julkisesti Esko Ahoa 6-vuotta sitten.

Äänestä

Aion tehdä kaikkeni, etteivät Terentjeff ja Laurila enää saa Finnveralta rahaa!

Äänestä

Et ole ainoa, jolle ei kannata vääntää edes rautalangasta, että Halonen peittosi Niinistön nimenomaan kaupungeissa. Joten on siinä sinulla tekemistä tukinesi. Siinä emme voi auttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aina kepu kirjoitti:

Käsittääkseni kepulaiset äänestivät Setan ex-puheenjohtajan toiselle kaudelle. Maksetaan potut pottuina. Itse aioin ainakin tehdä kaiken mitä tehtävissä on, jotta maataloustuet saadaan lakkautettua. Helvetin loiset tienatkaa omat rahanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu