KOKO KANSAN PRESIDENTTI?

OLIPA VITSI

MITEN VOI KALLION BUBIMUMMO OLLA KOKO KANSAN PRESIDENTTI,KUN LÄHES PUOLET SUOMALAISISTA KANNATTI AIVAN MUUTA HENKILÖÄ?
KYLLÄ MAASEUDULLA MUISTETAAN TÄMÄ VASEMMISTON VIHA MAANVILJELIJÖITÄ KOHTAAN,JOTEN PYSY ROKKIMUMMO VAAN SIELLÄ FESTARIPUOLILLA,TAI SETAN YÖKERHOISSA.
ME OSAAMME AVATA MAATALOUSNÄYTTELYT ITSEKKIN.
MITEN SINUN KIINNOSTUKSESI NYT HERÄSI KÖYHIEN ASIOITTEN HOITAMISESSA? OLETTEHAN OLLEET HALLITUKSESSA IÄT JA AJAT JA KUUSI VUOTTA ON PUNIKKIMUMMO OLLUT PRESSANAKIN.
HYI OLKOON.IHAN VETÄÄ IHON SIIRALLE KUN AJATTELEEKIN KOMMAREITA...
PS.OIKEISTOLAINEN VOI OLLA KÖYHÄKIN,MUTTA VASURIT OVAT RIKASTA PORUKKAA!

4

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KANSAN Pressaa

      Voi sitä Tarja ressukkaa!!!!
      Nyt Halonen hämmästelee miten häntä pidettiin työväen ehdokkaana?? Mistäköhän se mahtaisi johtua ?
      Vaalien jälkeen HALOSELLE tuli kova kiire TYÖVÄENTALOLLE. Miksiköhän ?? Siellä punaista kaulahuivia heiluttamaan!!! Ihan kuin vappuhuumassa !! Koko vaalien ajan Tarjan asusteissa ollut sinivalkeus loppui siihen paikkaan kun vaalien tulos oli selvillä.
      Niin sitä vaalikarjaa ohjaillaan!!!!

    • herra yksilön vapaus

      omituinen sana. kun niinistö julistautui "työväen presidentiksi", nousi helvetinmoinen älämölöö; sossut laidasta laitaan valittivat, että "eihän Niinistö mikään työmies ole, kuinka helvetissä se kehtaa kutsua itseään MEIDÄN presidentiksi?"

      kukaan ei silti koskaan kyseenalaistanut, että kuinka helvetissä Tarja Halonen voi kutsua itseään "koko kansan presidentiksi"? ihan yhtä kornia Tarjalta on heittää ilmaan, että hän edustaisi suomalaista porvaristoa (joka muuten kattaa lähes puolet kansasta) kuin Niinistöltä oma vetonsa. Tarja nimittäin ei edusta suomalaista yksityisyrittäjää ja näin ollen todellakaan ei ole koko kansan presidentti.

      vaalit on silti pidetty ja lopputulos oli mikä oli. kansa on puhunut ja siihen on tyytyminen.

    • koko konsan

      presidenttiä mutta joka saa enemmän ääniä se valitaan joten se siitä. Ei minusta Niinistökään olisi ollut minun presidentti! Ja eikö nyt olisi aika jo lopettaa tämä möly näistä vaaleista ja jatkamme Suomen rakentamista yhteisvoimin sillä eikös me kaikki olla SUOMALAISIA , ei hajauteta kansaa...

    • Saukin "Työväen Presidentti"- slogan oli sentään "mualiman ennätys"!
      vom

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      137
      6279
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      66
      5192
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3665
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3250
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      104
      2340
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      0
      1990
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1608
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      76
      1098
    10. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      12
      1008
    Aihe