Hyvää palvelua Imatralaisessa vaatekaupassa MM:ssa

Tapahtui tänään laadukkaassa vaateliikkeessä.
Asiakas nöyränä myyjälle: Mahtuisikohan tämä XXL-koko minulle?
Myyjä: Niiiiin!(Katselee aiakasta ylhäältä alas) Kyllä näissä on normaalimitoitus! (kääntää selkänsä ja kävelee pois).
Asiakas punastuu ja kävelee pois ajatellen että on kyllä vihon viimoinen kerta tässä **liikkeessä.
92512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

pienensivät iha liia aikasii niit vaatteit ko hyö luulvat jot siit saulist tulloo se, mut käit sie kirpparil kahtomas? siel voip olla vanhoi viel jälel!

Äänestä

Kyllä oli myyjällä huono päivä. Kauheampi ajatus heidän liiketoiminnan kannalta on, että se onkin hänen pysyvä palveluasenne. Kyllähän tuollaisesta käyttäytymisestä ei ole muuta seurausta kuin että asiakkaat alkaa äänestää jaloillaan. Tsemppiä sinulle. Kyllä meillä kaikilla asiakkailla on oikeus saada asiallista kohtelua niiltä joiden palkan maksamme!

Äänestä
  • Kiitoksia Unenkukka rohkaisevasta viestistäsi.
    Toivottavasti asiakasta kunnioittavia liikkeitä vielä löytyy!

    Äänestä

  • Liian lihava... kirjoitti:

    Kiitoksia Unenkukka rohkaisevasta viestistäsi.
    Toivottavasti asiakasta kunnioittavia liikkeitä vielä löytyy!

    mikä liike?

    Äänestä

  • lisäksi kirjoitti:

    mikä liike?

    tulee jatkossa parantaa asiakaspalvelua ja panostaa vaatteisiin, jotka mahtuvat aikuisten ja nuorten päälle. Vaatemallit ja mitoitukset on tehty sellaisiksi, ettei suomalaisnaisten vartalo istu vaatteisiin eikä vaatteet vartaloon.

    Äänestä

mitä te tänne avaudutte? olisko paikallaan antaa palautetta ko. liikkeeseen JOS on edes mitään annettavaa!!!!!

Äänestä
  • monilla saattaa olla samoja huolia ja murheita, joten avautuminen tänne voi helpottaa ison ihmisjoukon ongelmia. Jos liikkeiden väki vaivautuu joskus lukemaan palstaa, niin toivotaan että he ovat rohkeita ja vastaavat.
    Se on asiakaspalvelua parhaimmillaan.

    Äänestä

  • tänne kirjoitti:

    monilla saattaa olla samoja huolia ja murheita, joten avautuminen tänne voi helpottaa ison ihmisjoukon ongelmia. Jos liikkeiden väki vaivautuu joskus lukemaan palstaa, niin toivotaan että he ovat rohkeita ja vastaavat.
    Se on asiakaspalvelua parhaimmillaan.

    täällä voisi olla paikallaan:http://www.nordstromhospital.fi/?gclid=CJn-_sjMgYMCFRxBEAodg25yqg

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


Liian lihava liikkeeseen MM. kirjoitti:

Tapahtui tänään laadukkaassa vaateliikkeessä.
Asiakas nöyränä myyjälle: Mahtuisikohan tämä XXL-koko minulle?
Myyjä: Niiiiin!(Katselee aiakasta ylhäältä alas) Kyllä näissä on normaalimitoitus! (kääntää selkänsä ja kävelee pois).
Asiakas punastuu ja kävelee pois ajatellen että on kyllä vihon viimoinen kerta tässä **liikkeessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu