Meistä jokainen tuntee ja tietää monta erehtyjää jotka ovet Move huumassa lopettaneet koulunsa tai ottaneet lopputilin töistä ja lähteneet innokkaina "rikastumaan" Moveuskonlahkoon.Millaisissa tunnelmissa kuuntelette uutisointia liittyen polisiitutkintaan ja epäilyihin rikollisesta toiminnasta?Toivottavasti olette jättänyt edes jotain takaportteja auki entiseen rehelliseen elämäänne.Kauanko jaksatte uskoa ylälinjanne vakuutteluihin?
Sinä Movelainen
viisaampi erkki
71094
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
huijattuja riittävän... joo olen kuullut samaa et moni on lopettnut työnsä kokonaan päästäkseen tahkoamaan rahaa movella. Voi se hieman miestä syödä kun paljastuu kaikki noi Moven metkut...
täällä natiset. Jos sellainen ihme on tapahtunut sinun pitäisi olla jonossa odottamassa mukaan pääsyä. Oletko tyhmä jos et tällaista esimerkiä noudata! 9kk toimineessa yrityksesä jo päätoimisia fr-edustajia.
Tämä vakuuttaa minut nyt täysin Moven ylivertaisuudesta tällä alalla. En siis ikinä lopeta vaan teen entistä enemmän töitä-.
"En siis ikinä lopeta vaan teen entistä enemmän töitä-."
Moraalisesti arveluttavaa työtä? Sinä ehkä olet onnistunut käärimään rahaa mutta kerro rehellisesti että väitätkö todellakin movetuksen jatkuvan ikuisuuksiin? Väitätkö että kaikki pääsevät tilanteeseen jossa saavat luvatut tulot? Jossain vaiheessa tulee seinä vastaan, ja silloin viimeksi mukaan lähteneet häviävät VÄHINTÄÄN aloituspakkauksen verran. Vai väitätkö muuta? Perustele!
Minä laskisin sen siitä kun movella edullinen ja toimiva verkkokauppa.Elikkä ei koskaan.
on siinä vaiheessa että on jättänyt päätyön. Ei siihen taida vielä kenelläkään pohja riittää. Yleensäkin Move on toiminut niin vähän aikaa että ei ole ehtinyt siihen vaiheeseen.
Mutta jos joku on sen tehnyt, tuloja tule siis todistetusti niin paljon että sillä pärjää.
Tämähän todistaa Moven superverkostoksi. Maailman enneätystahtia tulee toimeentulo. Koko yritys on ollut vasta 9 kk ja jo nyt on tullut päätoimisia.
Eipä ole yksikään verkosto vielä tuohon pystynyt.
Miksi jokin yhtiö valitsee verkostomarkkinoinnin???
http://koti.mbnet.fi/mantynen/yhtiot.htm
se nyt ihan noin mene..jengille on van lupailtu liikoja ja ovat menneet jättämään työnsä... eli harhaan johtavaa markkinointia:)