Eikös olisi jo aika riisua siionistit ydinaseista. Vai mitä tuumaatte arvon juutalaiset?
Ydinasevaltio Israel
Ben Stiller
2428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuskin sinun nimesi on Stiller.
Israel ei ole uhaksi kenellekään.
Esitän pari vastakysymystä
Pitäisikö Israelin odottaa sormi suussa tappamistaan.
Miksi vuoden 1967 rajat nyt kiinnostavat arabeja?
Eiväthän he halunneet niitä vuoden 1967 toukokuussa, vaan halusivat siirtää niitä.
Et näytä oikein tuntevan lähi-idän historiaa, vaikka käytätkin noin vaativaa nimimerkkiä. Jos asioita tarkastelee värillisten silmälasien läpi, kuva on aina halutun lainen.
Israel on keinotekoinen maa, jonka olemassaolo perustuu juutalaisten kansana kokemaan murhenäytelmään Euroopassa.
Israel on rasistinen maa, jonka kansalaisuus perustuu uskontoon ja rotuun. Tämän vuoksi se sortaa muita uskontoja ja kansallisuuksia. Myös maassa olevia kristittyjä. Jos et usko tätä, voit kysyä sitä maassa olleilta lähtyssaarnaajilta.
Väität, ettei Israel uhkaa ketään. Se on törkeä valhe tai tyhmyyttä. Israelin synty perustuu terrorismiin ja väkivaltaan sekä aseelliseen maan ja omaisuuksien ryöstöön. Perustelut ovat kauniita, mutta tosiasia on tämä. Israel uhkaa ja sortaa palestiinalaisia aivan riippumatta siitä ovatko nämä aktiivisia vai passiivisia suhteessa miehitysvaltaan.
Israel miehittää laittomasti palestiinalaisalueita ja asuttaa kansainvälisen lain vastaisesti niitä. Kyseessä onkin suunniteltu ja häikäilemätön maan valtaaminen sen alkuperäisiltä omistajilta.
Israelin olemassa oloa ei tosiasiassa uhkaa kukaan. USA on antanut sille turvatakuut ja maa on hampaisiin asti aseistettu. Kyse ei ole turvallisuudesta, vaan lebensraumin, elintilan valtaamisesta.
Israel tappaa laittomasti vastustajiaan, myös niitä, jotka eivät turvaudu väkivaltaan sitä kohtaan. Israel kiduttaa pidätettyjä massamäärin ja välittämättä siitä onko syyllisyys todennäköistä vai ei. Tätä kiduttamista se sievistellen sanoo fyysiseksi pakottamiseksi.
Mielestäni jokainen, joka ei tunnusta Israelin rikoksia ihmisyyttä vastaan, on kanssarikollinen.