Halosen kanta Liikaseen

Neukkulan papereiden paljastuminen ja Liikasen avoin jutustelu taitaa vetää maton Suomen Pankin pääjohtajan kansainvälisen uskottavuuden alta EKP:ssa.

Joko Halosella on ehdokas Liikasen tilalle?
4172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mietitty pankin johtoon ja ekistä tulee puolueen puheenjohtaja...

Äänestä

ettei vielä puhuttaisi nimillä, nimittäin kaikki puolueet aikanaan Moskovassa ravasivat anelemassa sympatiaa. Kokoomuspuoluekin yritti epätoivoisesti etsiä neukuilta tukea, josko voisi Suomessa vaikka hallitusvastuuseen päästä.
Näistä asetelmista katsoen kaikki ovat kertoneet sen mitä neukut ovat arvanneet kysyä.

Äänestä
  • ravanneet..
    Muistako edes sellaista toisinajattelijaa,
    kuin "Jori" C. Ehnrooth.

    Äänestä

  • varmasti kirjoitti:

    ravanneet..
    Muistako edes sellaista toisinajattelijaa,
    kuin "Jori" C. Ehnrooth.

    lukuunottamatta, mutta hänhän olikin toisinajattelija.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikä mahtaa olla kirjoitti:

Neukkulan papereiden paljastuminen ja Liikasen avoin jutustelu taitaa vetää maton Suomen Pankin pääjohtajan kansainvälisen uskottavuuden alta EKP:ssa.

Joko Halosella on ehdokas Liikasen tilalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu