Nyt se Miia sai sen minkä halusi, eli pongahti julkisuuteen silikonien takia. Samahan se on nyt tässä vaiheessa jättää missi-kisat väliin sitten, oishan se noloa jos ei voittais kisoja enää tän kaiken jälkeen...
Miia lakkisto
aivot
173491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
...Mia ponnahtaa samantien takaisin sinne mistä tulikin! Eihän ketään kiinnosta tuollainen säälittävä silikoni-bimbo!
mitä yrität saavuttaa tällä? haukut ihmistä joka ei varmastikaan ole sitä ansainnut. Mia saattaa pelätä henkensä puolesta soittojen takia, joiden takana oleva sairas paska sai tosiaan haluamansa. Hän käy läpi vaikeaa vaihetta, vanhemmilla on terveysongelmia, miksi lietsoa täällä vihaa häntä kohtaan.
Silikonijupakka on ihan turhan takia. Mitä ihmettä tämä meteli oikein on. Jos on, niin on.
Mene itseesi ja kasva aikuiseksi. Täällä keskustellaan, ei mustamaalata. Missikisa kulttuuri elää sellaisenaan, mistä vetoa että itsekin ostit iltalehden vain siksi että voit katsella puolipukeisia naisia.. !! Tekopyhä ihminen.
sikamaista kohtelua miiaa kohtaan joksenkin törkeää..mun mielestä ihmiset ovat ihmisiä..
Lakkisto "sairastui" sen jälkeen kun Makunen oli palaverissaan pyytänyt mennä lääkäriin ja todistaa aitous. Sen takia itkuiset silmät ja äidin sairastuminen ja isän paha kolari. Herätkää nyt jo! Mia on ite kusettaja ja ansainnu jokaisen kyyneleensä.
sitä saa mitä tilaa. Ei kannattaisi valehdella. Jos typy tiesi, ettei silikonien kanssa ole missikisoihin menemistä, niin miksi meni? Varsinkin kun edellisen kerran osallistuessaan oli muutamaa kuppikokoa pienempi etuvarustus. Luuliko typy todella fuulaavansa ihmisiä? Tyhmyydestä sakotetaan.
Ihme tyrkky koko akka. Ei usko, ettei pärjää vaan aina ja joka kisaan työntämässä. Välillä vaan kirurgin pöydällä käy makoilemassa.
Miialla ei ole silikooneja, vaan hän jäi kisasta pois perhesyistä. Ottakaa ihmiset asioista selvää, ennenkuin haukutte!!
Miten se kuppikoko sitten on noin yllättäen kasvanut? Kerro se.
Miten siellä miss maailma-kisoissa osallistujat melkein järjestäen ovat tulleet kauneuskirurgin vastaanoton kautta mutta Suomella on varaa pitää tuollaisia sääntöjä. Eikö siitäkin kannattaisi vähän keskustella?
ei ole silikoneja, hän voisi sen hyvin todistaa käymällä vaikkapa lääkärin juttusilla. Ja näin pelastaa kasvonsa. Mutta tuleeko menemään lääkäriin? Ei varmasti. Ja miksi ei? No, sitä ei ole vaikea arvata ;)
Todista!
Ja kaikkiin muihin satuihin. Ei se mitään, ei minua haittaa se että olet älyllisesti keskenkasvuinen bimbo. Tasan merkityksetöntä minulle.
On olemassa vanha sanonta että jos se kaakattaa kuin ankka ja kävellä vaappuu kuin ankka, niin ei se silloin ainakaan mikään kotka ole!
Mia Lakkisto narahti aivan päivänselvissä kuvissa, jotka on jo levinneet hyvin laajalle internetin kautta. Niissä näkyy ihan selvästi, kuinka vanhoissa kuvissa tyttö on varsin lattarintainen. Ei se mitään, hyvin hoikat tytöt tyypillisesti ovat, naisen rinnat kun ovat lähinnä rasvakudosta.
Uusissa kuvissa Miia Lakkistolla oli varsin muodokkaat daisarit, varmaankin vähintään C-kuppia ja voi olla suuremmatkin. Nainen joka ei ole lihonut ja on päälle 20v ei todellakaan ala kasvattamaan kuppikokoja luonnollisen keinoin. Ainoa keino millä aikuisen naisen rinnat saa kasvamaan on joko lihoa muutenkin, tai hankkia silikonit. Ja me kaikki tiedämme, ettei missikisoissa hyväksytä silikoneja eikä muutakaan plastiikkakirurgiaa. Lakkisto olisi aivan takuuvarmasti joutunut selvittelemään tilannettaan julkisuudessa, sitä miksi vanhoissa kuvissa rinnat on pienet ja litteät ja uusissa kuvissa ne on isot ja muhkeat. Kun Saija Ketolat ja muut on lempattu kisoista vähäisemminkin perustein, niin on hyvin todennäköistä että Lakkisto olisi saanut kisoista fudut skandaalin saattelemana. Nyt osui kohdalle oikein "kaunis" nyyhkytarina, ja sen sijaan että olisi joutunut häpeillen poistumaan saakin esittää viatonta, elämän kurjasti kohtelemaa pientä prinsessaa. Tuollaista voi sattua 5-vuotiaiden satukirjoissa, mutta ei aikuisten maailmassa. On se kiva että lapsenuskoa riittää, aikuisilta vaan pitäisi odottaa vähän parempaa arvostelukykyä. Ja sitä arvostelukykyä pitäisi olla myös ihmisellä joka käy parantelemassa itseään kirurgin veitsen alla ja luulee ettei kukaan huomaa. No aivan taatusti huomaa! Sen siitä saa kun laittelee muovidaisareita ja esittelee niitä kameran edessä. Lakkiston selityksen (lue: sadut) oli samaa tasoa kuin Suomen hiihtomaajoukkueen sadut Lahden mm-fiaskon jälkeen.
kertoo hänen ammattitaidostaan? Eikös Miialla sentään ole oma mallitoimisto? Ja sitten yrittää ITSE huijata suomen suosituimmassa kauneuskilpailussa?
No huhhuh sanon minä.. Onneksi sai minkä ansaitsi. Ja luuletteko,että "paparazzit" jättävät viimeiseksi selitykseksi "perhesyyt tms." Kyllä he kaivavat lehtien myynnin toivossa kaiken mahdollisen, että lehtiä myytäisiin lisää. Kyllä jostain löytyy joku poikaystävä tai kirurgi_( :)) joka rahapalkkion edessä antaa todisteet niistä silikoneista, vaikka Miia väittäisi mitä tahansa!
Miettikääpä, jos lehdet olisivat tänään jo markkinoineen "Miialla silikonit" otsikoin. Ei, vaan "perhesyyt". Noh, huomisessa lehdessä voikin jo lukea "Miialla silikonit" sillä näin myydään tuplat ko. lehteä.
Itsekin ostin iltasanomat tänään ENSIMMÄISTÄ KERTAA moneen vuoteen. Ja ostan varmasti tämän asian tiimoilta myös jatkosta.
nimim. "Miiaan tosielämässä törmännyt"
miia on loistava..toivotaan ett sini.rita ja elisa hoitavat homman..
Kuules nyt poju.
Voi olla että Mia Lakkistolla on silikonit, mikä tarkoittaa, että oli todella naiivia lähteä tällaiseen kisaan ja "toivoa" että kukaan ei huomaa.
Jos Mia ei lääkärille mene, on oletettavaa että näin on. Kuitenkin: perhesyyt ja hullut uhkailusoitot ovat täysin ymmärrettävä syy kilpailun keskenjättämiseen! Harmi, sillä Mialla oli potentiaalia pärjätä Miss Universum-kisoissa -mikä taas tarkoittaa että byebye menestys Suomelle ja MIALLE!
Toinen kysymys onkin se että mites sitten suu pannaan kun Mia käy lääkärissä ja selviää että rinnat todella ovat kasvaneet luonnollisesti? Naisen rinnat voivat todella kasvaa vielä kahdeksannentoista ikävuoden jälkeenkin, riippuu siitä milloin muu kehitys on alkanut.
Ei siis tuomita ennen kuin tiedetään. Toivottavasti Mia hoitaa asiansa kuntoon, en usko että hänestä tulee skandaalimissiä. Jos koko juttu olisi jonkun managerin suunnittelema, niin eikö tyttö jo parkuisi lehtien palstoilla ja esittelisi itseään kovaan ääneen niin kuin, Marika, Martina ja Saija Ketola?!
Tyttö kävi vaan hakemassa vauhtia bisneksilleen ja sitten täällä nämä ilmeisesti kukkahattutädit
alkavat säälittelemään.Kyllä löytyy sinisilmäisiä tästä maasta. Miialle vaan onnea "missiuran" jälkeisellä taipaleella.
Jos joku kaipaa faktoja kattokaa kuvia vuodelta 2000 ja sitten 2006. Ja sitten tutustukaa listaan bisneksistä joissa hän on mukana!!
1 1=3 vai miten???
Totuus valkenee ajan mittaan...
http://www.iltasanomat.fi/viihde/viihdeuutiset.htm