sinisessä palkissa välähtelee välillä sellanen sininen palkki missä on valkoinen pieni neliö?XP
Mistähän vois johtua et tuolla alalaidassa
Nimetön
10602
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
minulla tekee just samoin.
Ei minulla vain näy semmoista.
on xp:ssä tuo sininen palkki missä lukee nuo käynnistä valikko(vihreällä)ja yms,niin siinä sinisessä osassa välähtää aina välillä se.
Mulla taas punaisessa neliössä vilahtelee keltainen ympyrä ja sinisessä kolmiossa vilahtelee vihreä neliö. Sitten kun klikkaan valkoista palkkia niin vihreään täplään tulee musta viiva.
mikähän käyttis sulla mahtaa olla? Ettei olisi örkkejä koneella..
aloittajalle asiallisesti, se ei nimittäin ollut mikään vitsi tiedän sen siitä koska minulla tapahtuu samoin.
sammakon mukana kuva niistä väri-ilmiöistä? Eihän tosta ota örkkikään selvää..
virus, tai ehkä mato, joka käy aina välillä kurkkaamassa, onko kukaan koneen ääressä. Siellä se käy kurkkimassa ja välillä, jos olet oikein tarkka, voit nähdä sen vinkkaavan silmää.
Eivaan, koita klikata sitä, josko se "aukeaisi", niin se jo selvittää aika paljon. Viittaa siihen että käynnissä on jokin prosessi. Mene tehtävien hallintaan ja sieltä välilehdelle prosessit ja sieltä katsot käynnissä olevista prosesseista, niin eiköhän ala selvitä.
klikata se vain vilahtaa siinä ja häviää samantien.
näkyy Ctrl Alt Del TaskManager prosesseissa. Vältä kirjoitusvirheitä :)
Älä sammuta mitään...edes vahingossa..
Tai tarkista tällä http://www.processlibrary.com/ mitä ne ovat.