Oikein sydäntä sykähdytti, kun katselin Paula Lehtomäkeä eilisessä A-Talkissa. Vasemmalla puolella istuivat lesbohtavat vasemmiston edustajat siiliksi kynittyine hiuksineen, torahampaineen ja valheellisine väitteineen, oikealla puolella upea suomalainen nainen Paula Lehtomäki kokoomuksen varapj:n kanssa.
Hyvä Paula
Palpatine
4262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kainuun maatiaisemäntää. Muuten siitä keskustalaiset tekevät ensipuoluekokouksessaan puheenpuheenjohtajansa.Heidän on tarkoitus tehdä hänestä vielä pääministeri ja ehkäpä kuuden vuoden kuluttua lespojenkin oma presidentti. Mutta se on haave vain pääministerin osalta ainakin. Keskusta ei saa suurimman puolueen valtaa ensi eduskunta vaaleissa.Eikä näin ollen pääse edes hallitukseenkaan. Vaan hallituksen muodostavat demarit Heinäluoman jodolla ja otetaan mukaan kokoomus,vihertävät ja ehkä joku muu hanttipuolue.
Ettei sais vaan SDP perustella ihan ikiomaa vähemmistöhallitusta....
SDP voi katsella sopivia tovereita SAK:n hallitukseen. Mutta valtakunnan politiikkaan ei tarvitse tulla sotkeutumaan - kun ei ole oikein kykyä. Seuravien vaalien jälkeisen hallituskoalitiion muodostavat kokoomus (pääministeripuolue) ja keskusta. Ehkä muutama pikkupuolue mukaan.
SPD voi katsella tilannette SAK:n kokoushuoneen televisiota.
Äänestäisin seuraavissa edusk.vaaleissa Sirnöä, mutta kun ollaan eri vaalipiiriä.
Siinä vasta selkeäsanainen nuori nainen.
Lehtomäeltä tulee juttua kuin kissalta kuraa, paljon ja nopeasti, ihan liikaa.