TÄRKEÄÄ TIETOA

nisuiisu

2

568

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elohiiri

      Eihän kanadalaislapsilla kellään todettu allergista alveoliittia.

      Mitä mainitsemiisi verikokeisiin tulee, TTL ei kohdallani niitä teetättänyt, kuten ei myöskään Bal-huuhtelua.

      • nisuiisu

        onpa vaikeata!

        Asia on nyt vaan näin, että alveoliitti todetaan helposti mm. näistä CD4 ja CD8 lymfosyyteistä ja niiden suhteellisesta osuudesta. Kun tämä suhdeluku menee tarpeeksi alas, niin kyseessä on alveoliitti (minulla tämä luku oli 0,4). En tiedä mikä tämä luku pitää olla, jolloin saa vahvistuksen alveoliitista.

        Ei tässä kanadalaisessa artikkelissa tarvitse lukea, että sairastuneilla olisi allerginen alveoliitti. Se riittää, tässä tapuksessa, että he ovat altistuneet homepölylle. Luulisi jo, että kaikki tietävät, että HOMEPÖLY aiheuttaa HOMEPÖLYKEUHKON eli allergisen alveoliitin. Ei se mitään ASTMAA aiheuta!

        Tässä linkki, josta näet patologin lausunnon minun lymfosyyteista:
        http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000608&posting=22000000013785937

        Linkistä löytyvän patologin lausunnon avulla minä sain allergisen alveoliitin. Arvaa potuttiko TTL:n keuhkolääkäriä? Hän tuputti minulle astmaa!!!!!!!!!

        Kyllä Sinä varmasti tiedät tämän:
        TTL on määrätty diagnosoimaan kaikkea muuta kuin homepölykeuhkoa. Luontevin vaihtoehto heille on astma. Sinua ei siis ole tutkittu asiallisesti Työterveyslaitoksella. Siis oletko jo ottanut yhteyttä Valtakunnansyyttäjänvirastoon?

        hometerveisin
        Pekka Nikkola


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      42
      3900
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      39
      3486
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      70
      3108
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      91
      2940
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      85
      1934
    6. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1928
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      1769
    8. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      32
      1713
    9. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      29
      1711
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1664
    Aihe