niin ei tarvitse kahteen kertaa kulloisenkin kokoomuksen keskustelijan ylivertaista älykkyyttä kuunnella.
Tuo Kokoomus-Göbbels toisi varmasti noilla huippuverbaalikon kyvyillä kykypuolueelle uusia kannattajia. Ja Jäbän psyykkeelle tekisi varmaan hyvää saada kertoa suorassa tv-lähetyksessä kaiken kansan nähden demareille mitä hän heistä ajattelee.
Rohkeasti vaan Jäbä telkkariin, kyllä Kirsin toimittajaverkosto sinut tv:n järjestää. Jari Sarasvuo valmentaa. Ja niin pääset neuvomaan koko maailmalle miten pitää elää.
PS: Älä sitten unohda Stubbia.
Jäbä mukaan tv-keskusteluihin
kokoomusedustajana
3
86
Vastaukset
- yhteenkään
ohjelmaan missä kannatetaan jotain puoluetta. Voi että, taidan olla tekopyhä. Helvetin helvetti, sekin vielä...
- Jäbä
olenhan sen teille kertonut tuhannet kerrat. Niin kauan kuin nimimerkkini on ollut Jäbä en ole ollut kokoomuslainen. Uskokaa nyt. Te demarit taas panettelette minua. Apua, Saulii!
- cocaiinistö
Ei se jouda mihinkään koneensa ääreltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413878Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3513011Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt111915Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23781- 67769