2.4 ja automaatti

Onko kokemuksia kyseisestä yhdistelmästä?
Riittääkö koneen tehot?
Mitenkä uusikorisissa 2001 eteenpäin kannentiivisteet ovat kestäneet?
Onko automaatissa tyyppivikoja?
2756
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itselläni oli nimimerkin mukainen yhdistelmä ja kannentiivistehän siitä korkkasi jo 36 tkm kohdalla, onneksi meni takuuseen. Uudemmissa kaks-pilkku-nelkuissa kannentiivisteen materiaali on kuulemma vaihdettu kestävämpään malliin. Ainoa häiritsevä tekijä ajossa mielestäni oli automaatin käytös - pienikin ylämäki niin heti oli heittämässä pienempää sisään ja kone huusi sen mukaan. Keskikulutus maantieajossa oli (mulla oli tarkka kirjanpito!) 10 l/100 km. Myin auton pois 60 tkm kohdalla eikä automaatin kanssa ainakaan siihen mennessä ollut huolia.

Äänestä

kysellä tietoja edelliseltä omistajalta!Jos autolla on vedetty, peräkärryä, asuntovaunua, olisin hiukan varovainen.Mulla oli entinen 2,4 ja aut siihen oli jo entisen omistajan toimesta vaihdettu uusi loota!Kyllä se meillä sitten pelitti moitteettomasti kun muisti vaan tarkkailla vaihteiston öljyjä! Mulle annettiin tiedoksi että 2,4:n loota on sama kuin neonissa ja ei oikein kestä vetämistä,tiedä sitten! Kansipahvi ongelmia ei pitäisi enää olla v,2000 jälkeen, ninkin kerrottiin. Kone on vähän tehoton mutta riippuu niin paljon käyttötarpeesta. Meille tuo kyllä riitti ihan hyvin ja kaikkinensa kelpopeli!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toimiiko? kirjoitti:

Onko kokemuksia kyseisestä yhdistelmästä?
Riittääkö koneen tehot?
Mitenkä uusikorisissa 2001 eteenpäin kannentiivisteet ovat kestäneet?
Onko automaatissa tyyppivikoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu