Kuinka kauan te Niinistön kannattajat meinaatte jatkaa tuota pulputusta ja öykkäröintiä. Menkää jo ihmeessä aukaisemaan TV niin näette kuka on Suomen presidentti. On se kummallista toi jatkuva parkuminen!!! Eikös se käy jo voimille!
Ja pulputus jatkuu
13
360
Vastaukset
- MattiLehtonen
- voi, voi, voi
voimille käy.
- onkin sellainen
juttu, että kokoomukselaiset eivät ole edes huomanneet, että Halonen onkin ollut jo kuusi vuotta presidenttinä.
Nyt kun sattui vaalit olemaan, niin huomattiin yhtäkkiä, miten pahasti suomalaisille käy Halosen tullessa presidentiksi.
Oli vaan se älämölö unohtunut menneiltä vuosilta. - SAK:N RAKKIKOIRA,,
se siellä taas aukoo kuonoaan!! Meneppäs välillä vaikka litkimään vettä sieltä kupista, ja jos oikein uskallat, niin käy vaikka kusasemassa Viialaisen nilkoille, kerro samalla PORVARILTA terkkuja, jookos ;)
Taitaa olla katkera maku suussa. Yli 50% kansasta Viialaisen tukijoita. Mikä vitsi. Mee ryyppään se viinakaappis tyhjäks ja jätä noi yksoikoiset ajatusrataumat sinne kaapin taakse. Taitaa olla oikein todellinen päähänpinttymä jostain vitun Viialaisesta.
- SAK:n RAKKIKOIRA,,,
MattiMeikäläinen kirjoitti:
Taitaa olla katkera maku suussa. Yli 50% kansasta Viialaisen tukijoita. Mikä vitsi. Mee ryyppään se viinakaappis tyhjäks ja jätä noi yksoikoiset ajatusrataumat sinne kaapin taakse. Taitaa olla oikein todellinen päähänpinttymä jostain vitun Viialaisesta.
älä nyt hermostu hurtta! Käy välillä pisulla, jookos nosta jalkaa vaikka DEMARIN päällä.
Rauhoitu nyt, turvasti valuu iljettävää vaahtoa!! Yäk! SAK:n RAKKIKOIRA,,, kirjoitti:
älä nyt hermostu hurtta! Käy välillä pisulla, jookos nosta jalkaa vaikka DEMARIN päällä.
Rauhoitu nyt, turvasti valuu iljettävää vaahtoa!! Yäk!Terve. Ootkos jo pultsari aukaissut TVn ja katsonut kuka on presidentti. Terve tuloa takaisin normaaliin maailmaan. Lopeta ryyppääminen. Se rauhoittaa.
- SAK:n RAKKIKOIRA,,,,
MattiMeikäläinen kirjoitti:
Terve. Ootkos jo pultsari aukaissut TVn ja katsonut kuka on presidentti. Terve tuloa takaisin normaaliin maailmaan. Lopeta ryyppääminen. Se rauhoittaa.
No voi rakki parka, tuliko kaki demarin päälle, no älä huoli se sopii hyvin demarille. Mutta nyt kyllä lopetat sen viialaisen jalkaan nylkyttämisen, menee viialaisen hieno kiinalainen puku likaiseksi.. HYI! HYI! RAKKI!
- Sininen on taivas
Ei tässä kukaan ole parkumassa.
Ihmetellään vain, miten jotkut ovat sinisilmäisen
punasilmäisiä.
Sorry vaan.
Mutta sillehän ei mitään mahda, jos kerran uskoo kuin uskoo.
Ei liata vesistöä enempää..- silmäisä ole
PUUSILMIÄ NE ON!
- silmäisiä ole
PUUSILMIÄ NE ON!
- Boss
Kyllä arvostelua kannattaa jatkaa seuraavat kuusi vuotta. Emmehän me 48% äänestäneistä käyttäydy kuin pohjoiskorealaiset, vaan kriittisesti arvostelemme valittua presidenttiä.
Parkumisesta puheen ollen, taisi suurin parku alkaa jo heti vaalien ensimmäisen kierroksen jälkeen ja jatkui heti toisen kierroksen jälkeen. Äänilähteenä oli vaan SDP:n eliitti.:D - huomannut
joidenkin vaan jatkavan...ja jatkavan.
Ps. Minunkin sukuni on taistolaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2486419Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1965966Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai195521Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1214283Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1433533Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1303353HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok233046Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan82512Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2632464- 1342322