cerato romahti 14:sta

Totuus paljastui??
Mutta oli kuitenkin ykkönen joulukuussa 2005.
63069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...on se, että Ceratoja rekisteröitiin nyt tammikuussa jopa hieman enemmän kuin joulukuussa. Mitä tulee esim. Corollan ja Golfin uusiin huimiin lukuihin, on huomattava seuraavaa (lähde http://www.tuulilasi.fi/valokeila/?subarea=uutiset&article=125981&page=2 ):

"Mallisarjalista on myös erikoista luettavaa. Sitä katsellessa on huomattava, että autojen maahantuojat ja Autoalan tiedotuskeskus ovat ryhmitelleet automallit eri tavalla kuin vuosi sitten. Autojen mallinimi sisältää kaikki sen mallin eri versiot molemmissa vuosissa, esim. tila-autot, nelivedot Volkswagen Golf = Golf Golf 4x4, Golf Plus, Toyota Corolla = Corolla Corolla Verso, Toyota Avensis = Avensis Avensis Verso", kertoo Autoalan Tiedotuskeskus."

Toisin sanoen perusautot ja tila-autot on nyt yhdistetty samoihin lukuihin sillä perusteella, että nimessä esiintyy sama sana. Että sellaista tilastokikkailua tällä kertaa.

Eipä tarvitse Ceraton yrittää tilastoykköseksi toista kertaa, ellei sitten markkinoille tuoda "Cerato Versoa" tai vastaavaa, eri luokan autoa, jolla on osittain sama nimi.

Äänestä

Ensirekisteri tilastossa joulukuu kia oli 16,tammikuu 15 sijalla, ihan mersun kannassa:ja kiioja rekisteröitiin tammikuussa 523 kpl,koko suomessa.Eli nousujohteinen suunta on.Katso ake:n tilasto

Äänestä

Näin se vaan on!! Ja laadusta ei tarvitse arvailla niinkuin Kia:n kohdalla!!

Äänestä
  • Toivottavasti Kia ei koskaan ole suomen yleisin automerkki, autossa pitää olla edes vähän yksilöllisyyttä. Onhan se mukavaa jos kaikilla ei ole esim. samanvärinen paita päällä.

    Äänestä

  • Kyllä laatua on 150 pollea kuljettaa autoa mukavasti ja mittari nousi 220 motarilla.Muistan kun tojota tuli markkinoille kyllä se oli aika surkea ilmestys,pitkään ihmiset irvivät japseja.ja niillä ei ollut vaihtoarvoa kuin vähän.Kyllähän se kehittyy 30 vuodessa.Mutta minusta uudet tojotat on aika persoonattoman näköisiä,vertaus hiiri vastaan leijona sopii.ja kyllä sinä maksat varis tojotastakin kohta enemmän kuin kiasta 1.6 jossa on heppoja noin 110.Mutta jokainen laittaa rahansa mihin haluaa mutta kaviaari on parempaa kuin kallen mätitahna

    Äänestä

  • jukkisj kirjoitti:

    Kyllä laatua on 150 pollea kuljettaa autoa mukavasti ja mittari nousi 220 motarilla.Muistan kun tojota tuli markkinoille kyllä se oli aika surkea ilmestys,pitkään ihmiset irvivät japseja.ja niillä ei ollut vaihtoarvoa kuin vähän.Kyllähän se kehittyy 30 vuodessa.Mutta minusta uudet tojotat on aika persoonattoman näköisiä,vertaus hiiri vastaan leijona sopii.ja kyllä sinä maksat varis tojotastakin kohta enemmän kuin kiasta 1.6 jossa on heppoja noin 110.Mutta jokainen laittaa rahansa mihin haluaa mutta kaviaari on parempaa kuin kallen mätitahna

    Tuo Kia on todella yksilöllisen näköinen ja saa päät kääntymään missä sitten kulkeekin ;>))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tammikuun myynnissä. kirjoitti:

Totuus paljastui??
Mutta oli kuitenkin ykkönen joulukuussa 2005.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu