olen kulissi liitossa elävä nainen ja se on todella raskasta,kaipaan hellyyttä,kosketusta ja hyväksyntää puolisolta mutta turhaan. olen asiakaspalvelu alalla huomiota saan kyllä miespuolisilta asiakkailta ja illanvietossa silloin kun käyn en jää seinäruusuksi,sillä olen pitkä hoikahko ja kaippa näyttävän näköinen kun muillekkin kelpais, en halua kuitenkaan sitä,haluaisinkin että omapuoliso huomais minut, ennen kuin on liian myöhäistä,haluan kuitenkin pitää omasta kodista kiinni. haluankin kysyä, onko muilla tällaista elämää????
ykinäinen mutta ei yksin.....
surusilmä
4
867
Vastaukset
olen samassa tilanteessa vaikka olenkin mies,missä päin suomea vaikutat? olisko mailia mihin voisi suoraa kirjoittaa?
- kaimalla on
aika hyviä kappaleita.
- tero.
Mitäs jos puhuisit sen miehes kanssa tästä. Jätät hänet, jos kohauttelee vaan olkiaan, eikä tunnu välittävän. Tuskin muutosta tulee. Ajattele, pääset monien miesten pantavaksi sinkkuna.
- Cerebral.
Mitäs jos puhuisit sille miehelle? Pistä seinää vasteen, sano kaikki sanottavasi ja lopuksi sanot, että jos ei muutosta ala tulemaan, niin sä pakkaat kassisi ja lähdet menemään. Heität vielä, että kyllä sulla vientiä riittäisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1211286Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373813Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092979Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1042321Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin681964Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1921718Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.298979Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17760Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143705- 53679