Tähän mennessä ylittänyt odotukset. Tarkempaa rapsaa ehkä tulee myöhemmin, nyt juon McGuigania, mitä lie kohtuullista punkkua..
Eka viikko Civicillä
..2006
63530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mitään suurempia,kysehän on sentään Hondasta!!!
Tarkoitin rapottia. Tuun listailemaan, jos jaksan, hyviä ja huonoja puolia tästä liikkumavehkeestä. Tässä heitto, matkanteko on pikkasen volvomaista (siis uudet volvot), kun heittää pitkää pätkää.
Vie gasoa 120 mittarinopeudessa motarilla lähempänä kuutta kuin seitsenmää, cruise päällä. Huonoa puolta, radiosoundit ei yllä parhaaseen tasoon, jota itse arvostaisin. Mut ok ne silti on.
kuinka auto pelaa näillä kovilla pakkasilla? Lähteekö hyvin käyntiin ja toisekseen olen kuullut, että Civicin takaikkunat huurtuilee helposti niin pitäneekö paikkansa?
Mul nyt 500 km uudella 5d ja todella tyytyväinen.
Pakkasilla ei ongelmia, takalasi oli huurussa, mut eikös se kaikissa autoissa se huurustu??..no parin minuutin lämmittämisellä sekin vaiva lähtee..
Auotolla on nyt ajeltu 15 - 25 pakkasissa. Hyvin on pelannut. Takalasin huurtumista en ole huomannut?? Mut niin se on muotoiltu, ettei rapa tai lumi sinne lentele.
Lämppäri on tehokas ja automatiikka pitää kabiinin tasalämpöisenä. Kun pakkasta enemmän kuin viistoista, saattaa manuaalinen yksi napinpainallus (mode) olla tarpeen, jolloin ilmaa tulee ekalla näpsyllä keskitetysti lasille ja jalkoihin, ikkuna pysyy näin huuruttomana ainakin 25 pakkaseen asti, kokemuksesta.
Kysyit käyntiin lähdöstä. En ole moista sen enempää aatellut. Yksi startin painallus, ehkä noin sekunti, ja moottori pyörii normaalisti. Veto on heti alusta jo ok.