Ei se Innsi oo niin kauheen helppo,tänää feilasin oman ekan inssini kaistanvaihto virheellä....
Inssi uusiks!!!
-SS-
102826
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
muakin alkaa jo pelottamaan...
Itsekkin olen ajellut opetusluvilla jo noin puolivuotta ja tänään kokeilin mennä inssiin ekaa kertaa.. Tuloksena viisi virhettä ja kolme konfliktia. Nooh täytyy koittaa ensviikolla uudestaan jos vaikka sujuis vähän paremmin sitte :)
Konfliktit olivat 1.Päin punaisia 2.Kaistanvaihtovirhe 3.Yritin kääntyä väärältä kaistalta (ja virheitä en jaksa edes luetella)
Mikäköhän siinä on niin vaikeeta...
Painaa jarrua, käyttää vilkkua ja kattoo ettei oo autoja sivulla eikä sulkuviivaa, ja käännyttäessä opasteet.
Ite ajoin sekä kevari, että ajokortin opetusluvalla. Sekä teoriat että inssit meni ykkösellä läpi. Inssit ilman virheitä ja konflikteja tai mitä nyt onkaan
Itse ajoin inssin yhdellä virheellä, eikä mitään ongelmaa eikä edes jännittänyt
Ei se inssi kyllä mikää vaikee oo kuhan keskittyy ajamisee eikä siihen inssiäijään siinä vieressä. Itse olen ajanut A B C ja E inssit kaikki ykkösellä läpi.
Minulla on varmasti inssiajon suhteen ongelmia, sillä aivan varmasti olen niin pirun jännittynyt ja hermostunut että tunaroin siinä sopivasti.
Varmaan täytyy otta huomaamaton känni päälle jotta saisi sen hälläväliä meiningin päälle niin silloin pääsis läpi.
Kerroin mun inssille heti kun tavattiin, että mun nimi on se ja se, ja mua jännittää ihan sikana ja en ole nukkunut juurikaan viime yönä!!!!
Inssi ymmärsi ja rauhoitteli mua ennen liikkeelle lähtöä ja jutteli mukavia matkalla.
Minun jännitys laukesi ja huomasin vain keskittyväni liikenteeseen sillä kerroin aina tilannekohtaisesti liikennesäännötkin inssille, kyllä sillä oli hauskaa mutta tämä auttoi minua kun puhuin itsekseni, että oikealta ei ketään, voin mennä tai nyt pysähdyn suojatien eteen koska olen kohtelias jalankulkijoille.
Läpi meni 1:llä virheellä muttua pystyin senkin korjaamaan
ei kannata jännittää.. inssi meni onneksi mulla läpi ekalla kerralla, vaikka itestä tuntu et korttii ei tuu..mut oli kiva yllätys!
onnea vaan ja älä jännitä!!
Olisi inssi. Tänään ajotunnilla kämmäsin harjotuksen pahasti, vaikka muuten olen ajanut hyvin. Älyttömästi jännittää jo nyt!
mulla meni eka inssi pieleen yhden konfliktin takia, 2000 maaliskuussa vaikka ajoin 30kmh 40kmh aluella, auto vaan lähti liukumaan sivuttain kohti tien reunaa, sitten inssi tempasi rattiin kiinni ja pieleen meni. valitti myös että ajoin hieman liian lujaa. Tokalla kerralla pistin varman päälle: ajoin todella hiljaa, ei yhtään virhettä tai huomautusta eli puhtaat paperit.