Oletteko kokeilleet näitä ns pehmeämpiä jelly-didloja. Tuntuvatko ne luonnollisemmilta ja liukuvatko paremmin kuin nuo "tavalliset" kovemmasta muovista tehdyt.
Vaimo haluaisi pienehkön didlon leikkeihimme, enkä ole ihan varma kumman ostaisin. Tavallisesta meillä on kokemuksia, mutta ei tuosta jelly-didlosta.
Kiitos asiallisista vastauksista
Vaimo haluaisi pienehkön didlon leikkeihimme, enkä ole ihan varma kumman ostaisin. Tavallisesta meillä on kokemuksia, mutta ei tuosta jelly-didlosta.
Kiitos asiallisista vastauksista
Vastaukset 8
Vanhimmat
Itsellä viis sauvaa "ilolaatikossa" ja eka ostamani oli kovamuovi, toka kuminen. Kolme viimeistä jellyjä/realskin ja tuntuvat ehdottomasti paremmilta, nykyään kovamuovinen ja kuminen pölyttyvät kun muut saavat kyytiä :D
edellistä vastausta. jelly on parempi. itse ostin tyttöystävälle myös kovamuovisen joka lensi kaaressa järveen, sen jälkeen vain jellyä pienimmästä aina isompiin.
Jelly on huomatttavasti miellyttävämpi käyttää! Omistan myös tavallisen ja kyllä se on vaan jäänyt käyttämättömäksi kaappiin kun jellyn hankin!
Noinhan minäkin ajattelin asian olevan, ja teiltä sain niin monta asiallista ja varmantuntuista vastausta, että eipä tarvitse enää kauppaan mennessä miettiä.
Kiitos vaan.
Oikeinkirjoitus ja yleissivistys kunniaan. Jos vierasperäiset sanat eivät luonnistu, parempi pysyä suomenkielessä: Tekokulli.
..työntää didlo pyllyyn, jelly sellanen ja mahku suuri.
Turha niuhottaja.
Itse asiasta; meilläkin on tommonen tavallinen kuminen ja sit jelly didlo ja samaa mieltä ku edelliset, jelly rulezzz ;)
Jelly ehdottomasti,nuo vanhat kovamuoviset hankasivat vaimolta paikat kipeäksi,se on pelottavan lähellä oikeantuntuista,tuo jelly!
Tietenkin jelly, koska se todellakin liukuu paremmin kuin tavallinen sauva eikä tarvita liukuvoiteita.