822km tankillisella Galantilla

suurin osa reipasta matka-ajoa ja kulutus jäi silti 7,79 litraan! aika hyvin isolta ja raskaalta farkulta, jonka kiihtyvyys vastaa 3-vaihteilla 50-170kmh aika lailla kevyen 325 man-bemun arvoja!
ja muistakaa,että V6 moottori on ideaalinen ratkaisu kilpa-autonkin voimanlähteeksi, ei ihme että sellainen löytyy myös autoni nokalta!!! (mitsubishi galant 2500V6-24v)
81149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

en tiiä mutta ite oon päässy yli himpun yli tuhat kilometriä omallani. Ajo muun liikenteenseassa matka-ajoa, ihan pikkusen kaupunkia sekaan. Kulutus jäi tuonne jonnekkin 6,5/100 Ja koneena mitsun nelonen 16v 2 litranen manuaali.(tehdas lupaa matkassa 6.2/100)
Ja ihan tällä ohikin on päässy ilman suurempia vittuiluja 140 ja risat on kuitenkin heppoja...

Äänestä
  • tankihan vetää 67 litraa ainetta....

    Äänestä

Sinun autostasi puuttuu vain ne 2 turboa, olisiko tuo sitten melkein vr4 vai ainoastaan veeärnelosen sukua?

Äänestä

Juuri kävin tankilla ja kulutus 10.9 litraa.
Kulutusta lisää se että lokilämppäri vielä asentamatta ja kylmästä käyntiin, välillä n.25 pakkasta :( Lämppäri asennetaan huomenna joten eiköhän se kulutuskin ainakin litralla tipahda.

Auto on automaattilaatikolla, joka ottaa osansa myös.

Äänestä

Ajelen noin 30 km päivässä suurin osa motaria ja vaihtia aina yli 120.

Äänestä

Malli 2.0 gls farkku!!

Äänestä

Peiton alle pieremään ja nuuhkimaan hajuja itseksesi ääneen nauraen.

325 Bemu on painavampi kuin kalant. Omamassa 1450kg. Ja kalantti ei pärjää.

V6 on muuten tilansäästösyistä tehty moottori. Rivi 6 on ihanteellisin. Ei tarvitse tasapainoakseleita niinkuin V6.

Vai miksikäs Skylinessa ja Suprassakin on R6?

Autosi kulutus ei muuten ole mitenkään pieni. BMW 525i menee matka-ajossa 7,2 litralla. Omamassa 1600kg.

Äänestä
  • V6 koneita oli noin 70% F-1:ssä silloin kun moottoritekniikka sai hetkellisesti pulpahtaa kukkaansa(hevosia 1000-1200+ ja vain 1500cc koneista)
    RIVI 6:ET ovat pitkiä, raskaita, melko värinättömiä ja taivutus rasitusten omaavia koneita. sopii hyvin suuren verkkaisesti liikkuvan "pappa"-auton voimanlähteeksi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


2.5V6manu galant kirjoitti:

suurin osa reipasta matka-ajoa ja kulutus jäi silti 7,79 litraan! aika hyvin isolta ja raskaalta farkulta, jonka kiihtyvyys vastaa 3-vaihteilla 50-170kmh aika lailla kevyen 325 man-bemun arvoja!
ja muistakaa,että V6 moottori on ideaalinen ratkaisu kilpa-autonkin voimanlähteeksi, ei ihme että sellainen löytyy myös autoni nokalta!!! (mitsubishi galant 2500V6-24v)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu