että tämmöstä kyselisin? kokeneilta, ja minkälainen palkka on metsäkone hommissa?
KANNATTAAKO RUVETA METSÄKONEENKULJETTAJAKSI?
10
3201
Vastaukset
- Pelastaja
Metsäkonealalle tulevat vain ne, jotka eivät muualle pääse. Katsele töitä jostakin muualta. Näissä mettäkonehommissa ei ole mitään hyvää odotettavissa. Metsäfirmat riistävät ihmisestä kaiken toivon ja voimat. Pelastaudu, kun vielä voit. Tämä on hyvä neuvo.
- kannattavuus
mielessä kyselet niin sanon suoraan että EI!
- jepulis
Kyllä tälläkin alalla pärjää.. ongelmana on vain se, että hyvät paikat joissa maksetaan siten, että toimeentulo on kohtuullinen ovat jo täynnä eivätkä nämä kuskit luovu omasta paikastaan. miksi luopuisivat, koska muut paikat ovat siellä missä poljetaan taksoja ja porataan et tulee konkurssi.
todennäköistä on ellet pääse sukulaisiin töihin, että joudut aluksi tekemään kitupalkalla töitä- se sukulainen
ilkeä ihan törkeiten kusettaa.Suku on pahin.Mut koita jos pääset napalankos hommiin niin sit vois onnistaa suhteilla meinaan,niinku vääränkoivun kautta.
- Auvo
Sukulaiset ovat juuri pahimpia kusettajia. Aina on niinkuin sukulaisuuden nimissä venyttävä ja joustettava. Jos syntyy palkkasaatavia, niin niitä on hankala lähteä oikeusteitse hakemaan oman suvun jäseneltä.
Metsäkoneala onkin rakennettu siten, että kaikki ovat omalla sukulaisella, naapurilla tai hyvällä kylän miehellä työssä.
KURJUUS ON NÄIN SITTEN YHTEISTÄ JA JAETTAVA NURKUMATTA. PASKA HOMMIA !!!!!!!!
- taaskin
sulla sitte riittää näitä juttuja.
- veke
Metsäkoneala on niitä harvoja työllistäjiä täällä maaseudulla. Työ ei tänäpäivänä ole työtä kummempaa. Hyvinhoidetuissa yrityksissä tunnetaan myös vastuu hyvistä työntekijöistä. Palkka on kohtullinen ja työmahdollisuudet hyvät. Kehitä itseäsi, tule arvostetuksi alan osaajaksi.
Toki täytyy todeta erojen olevan yritysten välillä suuria.- kaltasia
pesään paskojia on paljon , vedättävät kundeja
ja mainostavat 70% paskaa. Suomesta ei löydy montaakaan firmaa jossa työntekiä on muuta kuin
tappiota tuottava finni yrittäjän perseessä.
Ikävä kyllä .
- maatalon isäntä
moi no eikun koulun penkille niin sieltä työharjoitteluun ja koulun jälkeen hommiin ,,
- Anonyymi
meni
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006404
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869