Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

onko totta....

onko se normaalia että hyvässä alku suhteessa oleva parisuhteessa toinen tässä suhteessa nainen tyydyttää itseään?TUNTUU VAAN ettei meidän yhteinen seksi elämä vaan toimi...?onko se naisen niin vaikea kertoa haluistaan ensin miehellen ennen kuin tekee sitä itselleen.
21091
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

saisko saman SUOMEKSI?

Äänestä

käsitinkö oikein? onko normaalia jos suhteen alkuvaiheessa nainen tyydyttää itseään?

TIETYSTI ON, lopetatkomuka itse runkkaamisen kokonaan kun seurustelet? ei sillä kädellä petetä, älä huoli.

usein vaan oma käsi tuntuu paremmalta koska tietää itse mikä tuntuu hyvältä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä vaan kirjoitti:

onko se normaalia että hyvässä alku suhteessa oleva parisuhteessa toinen tässä suhteessa nainen tyydyttää itseään?TUNTUU VAAN ettei meidän yhteinen seksi elämä vaan toimi...?onko se naisen niin vaikea kertoa haluistaan ensin miehellen ennen kuin tekee sitä itselleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu