Runebergin tortut maksavat 1,80 euroo/kpl. Kyllä ennen sai 2-3 markalla yhden. Kuin ilkeevät rahastaa!??
Runebergin tortut
4
903
Vastaukset
- leipuri hiiva
Lähes kaikki muukin on kuusinkertaistunut.
Raaka-aineet, taikinakoneet, uunit.Työntekijöiden palkat eivät ilmeisesti ole.- yöks
Ehon runebergeissa on käsittämätön määrä aineita, jotka eivät ohjeeseen sisälly. Jos oikein muistan, niin 11 eri E-koodia..
Eli ainakin raaka-ainelista on kuusinkertaistunut. :)
- ne ovat yhtä hyviä
Ohje keittokirjoissa tai netistä löytyy. Itse olen tehnyt useana vuonna, ja tulee monta kerralla. Tosi hyviä ja tuoreita. Kannattaa tehdä, sillä kaupat kyllä osaa rahastaa, varsinkin nyt euroaikaan!
- regina
Helloo! suosittelen sinulle seuraavaa: Valitse joku Runebergintorttu-resepteistä, käy ostamassa kaikki tarvittavat raaka-aineet. Punch mukaanluettuna.
seuraa ohjetta, väännä ostamaasi Runebergintorttuvuokaan, paista, ja koristele.
Laske hinta , jaettuna kappalemäärällä, jonka olet aikaansaanut. SIITÄ se hinta muodostuu. Lisäät sitten vielä 1½ tunnin työrupeama, sillä se sinulla kuluu, tottumattomana, kun minullakin kuluu tunti. Ja sähkökään ei ole ilmaista.
terveisin Mary
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192492
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau331652Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.221550- 1291468
- 681263
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3471165Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?621059- 891025
- 122851
- 80847